A Bridgestone támogatja az akadálymentes buszközlekedés kialakítását a Tokiói Olimpiai Faluban
A Bridgestone az Olimpiai Játékok hivatalos partnereként bejelentette, hogy az abroncsok terén szerzett szakértelmével hozzájárult egy új megoldás kidolgozásához, amely a 2020. évi Tokiói Olimpiai és Paralimpiai Játékok alkalmából újonnan épült olimpiai faluban fogja biztosítani a buszokhoz való akadálymentes hozzáférést.
A vállalat a kereskedelmi autóbuszabroncsok és -gumik terén szerzett tudását kihasználva egy együttműködési csoporttal közösen olyan szegélykő kifejlesztésén dolgozik Japánban, ami lehetővé teszi, hogy az autóbuszok közelebb húzódjanak az útszegélyhez. Az útszegélynek része egy speciálisan megtervezett domborulat, amely lehetővé teszi a simább és egyenletesebb érintkezést az abronccsal, csökkentve ezzel az abroncs oldalfalának kopását és a vibrációt. A termék kialakítható olyan módon is, hogy a speciális útszegélyeket igénybe vevő gyakori abroncs- és járműméreteknek is megfeleljen. A kialakítás eredményeképp jelentősen csökken a rés az útszegély és az autóbusz ajtaja között, amely könnyebb és biztonságosabb le- és felszállást biztosít az utasok – különösen a kerekesszékesek, babakocsisok és idősek – számára.
Az új akadálymentes parkolási rendszert először a japán Okayamában mutatták be 2019. júniusában, azóta pedig a tokiói fővárosi önkormányzat is átvette. Üzembe helyezésével elsőként 2020. februárjában fognak elkészülni. Közel 395 méter hosszú útszegélyt fognak lefektetni, amelynek kialakítása különböző méretű abroncsok és járművek általi használatát teszi majd lehetővé.
Kapcsolódó cikkek
- Tokió 2020: a Discovery az eddigi legnagyobb digitális olimpiára készül
- A Bridgestone készen áll arra, hogy otthonában üdvözölje a világot
- Földrengés ellen védi az olimpia helyszíneit a Bridgestone
- Okosgyárrá alakul a Bridgestone Tatabánya
- A digitalizáció jelenti a valódi akadálymentesítést
- A Bridgestone csatlakozik a Nemzetközi Űrkutatási Programhoz
- Elkészült az Eurosport arculata a 2020-as tokiói olimpiára
- Három új Eurosport csatorna a UPC-nél
- A Panasonic 30 éve támogatja TOP szponzorként az olimpiát
- Együttműködik az Eurosport és a Snapchat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.