Megszervezik Magyarország első leginnovatívabb fejlesztői versenyét
A Hack3 hackathon rendezvény egy izgalmas esemény a technológiai szakértők és a kreatív gondolkodású emberek számára. A rendezvényt február 24. és 26. között tartják, amely során a résztvevők közösen dolgoznak új technológiai megoldások kialakításán. A versenyzőknek lehetőségük van bemutatni kész megoldásaikat a zsűri előtt, és a legjobbak értékes nyereményeket nyerhetnek. A megbízó cégek pedig rövid idő alatt tudnak az általuk lefejleszteni kívánt termékhez közel kerülni.
„A rendezvény fő célja a kreativitás és a közösségi összefogás ösztönzése valamint a résztvevők számára a tapasztalatok és a kapcsolatok építése vagy éppen leendő munkahelyük megtalálása. A hackathon kiváló lehetőség cégek számára, hogy megismerkedjenek a legújabb technológiákkal és megoldásokkal, valamint hogy új kapcsolatokat építsenek ki a szakmában, avagy megtalálják leendő munkavállalóikat” – kezdte Morvai Balázs, az esemény egyik főszervezője, aki arra is kitért, hogy a jelenlegi hackaton vagyis fejlesztői verseny témája a WEB3, ahol a legújabb technológiákkal és innovációkkal találkozhatunk.
„Ide sorolható a blokklánc, NFT, Mesterséges intelligencia, Crypto vagy a Machine learning. Nagy lehetőségeket rejtenek ezek a területek a közeljövőben, ezért sokan figyelik közelről a fejlődésüket és az úttörésüket” – mondta a szervező.
Ez hazánk első olyan jellegű fejlesztői versenye, ahol a leginnovatívabb technológiákban mérhetik össze tudásukat az indulók csapatokban dolgozva, sokmilliós díjazásért egy kiváló, hangulatos helyszínen Budapesten, a Gamerlandben.
Kapcsolódó cikkek
- Megvannak a Yettel fejlesztői verseny nyertes koncepciói
- Taroltak az internetes csalások elleni megoldások a JunctionX Budapest versenyen
- Többmillió forintos összdíjazással indul innovációs verseny fiatal IT fejlesztőknek
- Az ukrajnai helyzetre is reagál a Hack&Heal
- 48 óra a kódok világában
- Digitális Ötletverseny innovatív pénzügyi fejlesztések számára
- HUNT & HACK online fejlesztői versenysorozat
- Az egyetem nem csak az egyetemről szól
- Egy fejlesztői verseny, ahol nem csak a fejlesztés számít
- A készenléti szervek sem maradnak ki a digitalizációból
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A felhő gyors és kényelmes, de hogyan lesz biztonságos?
A felhőalapú IT rendszerekkel a vállalatok gyors, megbízható és könnyen elérhető technológiai szolgáltatásokhoz jutnak, amelyek maximálisan képesek támogatni az üzleti igényeket és a működést. A felhőtechnológia alkalmazása ugyanakkor biztonsági kihívást is jelent a hozzáférések kezelése szempontjából, hiszen a vállalati IT infrastruktúra határai kibővülnek, így a védendő adatok köre is. Ezért elengedhetetlenül fontos egy felhőstratégia megalkotása és alkalmazása a vállalatok számára.
Így lehetünk sikeres streamerek
Az utóbbi pár évben hazánkba is nagy erőkkel robbant be a streaming piac, és egyre többen szeretnének belekóstolni a tartalomgyártás ezen formájába. De hogyan tudunk teljesen kezdőként elindulni ezen az úton? Az Euronics összegyűjtötte, hogy milyen alapeszközökre van szükség, és tippeket ad ahhoz, hogy sikeres streamerek legyünk.
„Élj sokszínűen!” üzeni a Xiaomi az új Redmi Note 12 sorozattal
A Xiaomi bejelentette a piacon már jó ideje várt Redmi Note 12 sorozatot. A népszerű termékcsaládhoz négy készülék tartozik: a Redmi Note 12 Pro+ 5G, a Redmi Note 12 Pro 5G, a Redmi Note 12 5G, és a Redmi Note 12.
Itt a kriptoról is mindent tudó ChatGPT és AI-képgenerátor
Kriptovilággal kapcsolatos, mesterséges intelligencián alapuló chatbotot és ingyenes AI-alapú képalkotó technológiát fejlesztett a Binance. A Bicasso nevű programban olyan alkotásokat hozhatunk létre a mesterséges intelligencia segítségével, amiket eddig inkább csak sci-fikben tudtunk elképzelni.
A Fujitsu európai partnerkapcsolatra lép a Nuixszal
A Fujitsu kibővítette partnerkapcsolatát a nyomozati analitikai és hírszerzési szoftvereket szállító Nuixszal az adatvédelmi, valamint a bűnözés és csalás elleni megoldások piacán. A Fujitsu európai portfóliójába felvett Nuix termékekkel az ügyfelek megbízhatóan értelmezni tudják működési területük bármilyen adatát.