Tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett négylábú robotplatformot a Unitree
A fogyasztói és ipari felhasználású bionikus robotok területén egyaránt vezető szerepet betöltő kínai Unitree Robotics professzionális tűzoltási, tűzmegelőzési, felderítési és mentési célú robotot mutatott be. A négylábú platform a katasztrófavédelem szinte bármely területén alkalmazható adatgyűjtési, felderítési és mentési feladatok ellátására.
A Unitree Robotics speciálisan tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett professzionális robotplatformot mutatott be. A távolról irányítható, kamerákkal felszerelt robotkutya segítségével a mentési munkálatokban résztvevő szakemberek számára gyúlékony, robbanásveszélyes, veszélyes vegyi- és radioaktív anyagok kiszivárgásának kockázata esetén is biztosított az helyszíni adatgyűjtés, és a valós idejű adatok alapján történő döntéstámogatás.
A Unitree B1 Fire Rescue modell bármilyen terepen, földúton, murvás, homokos, romos területen képes áthaladni, elkerüli a különféle akadályokat, 1,2 m-es mélységig vízben is tud dolgozni, valamint 20 kg rakományt is képes eljuttatni nehezen megközelíthető területekre. A modell felhasználási céltól függően különböző műszerekkel szerelhető, így mindig az alkalmazási területnek és az adott környezetnek megfelelő mérőberendezésekkel (3D képalkotásra használt LIDAR szenzorokkal, légszennyezettség-mérőkkel, panorámakamerákkal, hőkamerákkal, lézerszondákkal, vagy mintagyűjtés céljára használt robotkarokkal) egészíthető ki.
A Unitree Robotics a világon az egyik első vállalat, amely nagy teljesítményű négylábú robotokat hozott kereskedelmi forgalomba és világszerte vezető szerepet tölt be a kapcsolódó professzionális műszerek és berendezések értékesítésében. Termékeit olyan cégek és intézmények használják széles körben kutatási, oktatási, vagy ipari célokra mint a Berkeley University of California, Massachusetts Institute of Technology, a Stanford University, a The University of Tokyo, a Nanyang Tehnological University Singapore, a Honda Research Institute, a Google, a Facebook, az Amazon, az Nvidia, a Leica, vagy a DHL. Az Unitree robotjait Kínában számos városban használják katasztrófavédelmi szervek, illetve tűzoltóságok. Magyarországon az Unitree termékeket az INFUZE Robotics forgalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Robotkutya volt az idei biztonsági konferencia egyik sztárja
- Kapaszkodó 2.0: Esélyteremtés és élménytanulás robotprogramozással
- A mélytengeri dróntechnológia az úszómedencékbe is megérkezett
- A digitalizációhoz szükséges iparágnak is digitalizálnia kell
- Nem mindenkinek való a robotizáció, de nem lehet megkerülni
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- A Valeo MiR robotokkal optimalizálja belső logisztikáját
- Magyarországon is kapható a világ első nyilvánosan értékesített professzionális robotkutyája
- Egy vállalat ma már nem csak a saját biztonságáért felel
- Az elektronikai szektor az ipari robotika növekedésének mozgatórugója
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.