Az Unió jóváhagyta a új e-aláíró platformot
Magyarországról is biztosított lesz a teljes mértékben digitális Uniós közigazgatási ügyintézés, az elektronikus azonosítás és a digitális aláírás az Evrotrust eID egységes azonosítási rendszerének köszönhetően, amely már átment az Uniós tagállamok értékelésén. A rendszer újdonsága, hogy immár nem csak magánszemélyek, hanem vállalatok is használhatják hivatalos és közigazgatási ügyeik intézésére az egész Unióban. Az Európai Bizottság az eIDAS szabályozás alapján ellenőrizte a platform Uniós használatát, ezzel hamarosan minden tagállam számára elérhető lesz.
• Az Evrotrust eID az első tagállami eID rendszer, amely egyszerű digitális hozzáférést és azonosítást biztosít magyar magánszemélyeknek és vállalatoknak egyaránt az Európai Unió közigazgatási szolgáltatásaihoz
• Az eID rendszer sikeresen átment az EU-tagállamok szakértői értékelésén
• Az Evrotrustnak több mint 1 millió nemzetközi felhasználója és több mint 100 üzleti ügyfele van, amelyek közül 15 a legnagyobb nemzetközi bankok közé tartozik
• A magyar piacra lépés része a cég nemzetközi fejlesztési stratégiájának is, amelyet a Bulgáriai Fejlesztési Bank 2,5 millió euróval finanszírozott februárban
• 2022-ben az Evrotrustot a Deloitte az egyik leggyorsabban növekvő közép-európai tech startupként ismerte el 958%-os növekedési üteméért
Az Európai Bizottság jóváhagyási folyamata hamarosan lehetővé teszi, hogy az Evrotrust eID rendszerének segítségével az EU-s vállalatok és magánszemélyek digitálisan hozzáférjenek mind saját országuk, mind pedig az egész Európai Unió közigazgatási szolgáltatásaihoz, beleértve az egészségügyet, a szociális támogatásokat, az oktatást, az adózást, a nyugdíjat, illetve a munkaügyeket. Újdonság, hogy ezzel a rendszerrel – az Unióban elfogadott egységes digitális azonosításnak köszönhetően – a magyar vállalkozások is digitálisan és biztonságosan tudnak ügyet intézni és szolgáltatást nyújtani nemzetközi ügyfeleik részére, mivel a hazai és külföldi cégek részére egységes, gyors és egyszerű folyamatot kínál a szerződések aláírásához, miközben lehetőséget biztosít az ügyfél azonosításának ellenőrzésére. Ez a változás új lehetőségeket nyit a zökkenőmentes nemzetközi terjeszkedéshez.
Az év elején az Evrotrust 2,5 millió eurós tőkebefektetést kapott a Bulgáriai Fejlesztési Banktól, hogy támogassa nemzetközi terjeszkedését és belépését a külföldi piacokra – többek között Magyarországra – ezzel vezető szerepet vállalva a közép- és kelet-európai startup szférában. A cégnek több mint 1 millió nemzetközi felhasználója van, és több mint 100 üzleti ügyfele, köztük 15 nagy banki intézmény. Az eID rendszer üzleti ügyfelei között szerepel a Mastercard, az Allianz, a DocuSign, az UniCredit Bulbank, a Raiffeisen Bank, a KBC Bank, a SoftServe, az EPAM, a Sutherland és a TELUS International.
"Büszkék vagyunk arra, hogy az eIDAS szabályozás alapján az Európai Unió is biztonságosnak találta a szolgáltatásaink használatát, így az egész Unióban megkönnyítjük a biztonságos ügyintézést a távoli azonosítási és elektronikus aláírási technológiánk segítségével. A magyar piac nagyon fontos szerepet játszik nemzetközi terjeszkedésünkben, és biztosak vagyunk abban, hogy platformunk megfelel a piaci igényeknek a gyors, kényelmes és biztonságos azonosítási folyamatot illetően" – mondta prof. George Dimitrov, az Evrotrust Igazgatótanácsának elnöke.
Az Evrotrust előzetes Uniós eljárása magában foglalta az összes európai tagállam felülvizsgálatát és értékelését az eIDAS-megfelelőség alapján. A kiterjedt eljárás több mint 6 hónapig tartott, és ennek eredményeként az Evrotrust elektronikus azonosítási rendszere bizonyította, hogy képes ellátni a magas biztonsági igényeket is.
2022-ben az Evrotrustot a Deloitte az egyik leggyorsabban növekvő közép-európai tech startupként ismerte el, 958%-os növekedési rátával.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.