Virtuális postamúzeum

A Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány auditóriumában megrendezett ünnepélyes "weboldal-avatón" átadott portálokon (www.postamuzeum.hu, www.kommunikaciosmuzeum.hu, www.hirkozlesimuzeum.hu, www.belyegmuzeum.hu) a virtuális látnivalók gombra kattintva a Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány Postamúzeumának több mint öt és félezer darabot számláló fotógyűjteményét, valamint a Telefónia Múzeum budai várban megtekinthető kiállításának 230 tárgyi és dokumentációs emlékét ismerhetik meg a virtuális tárlat látogatói - a magyaron kívül angol vagy német nyelven is.
Az Axelero Internet a weboldal infrastruktúrájának működtetésével - a webszerver elhelyezésével és az ehhez szükséges szélessávú internetkapcsolat biztosításával -, valamint a domaincímek fenntartásával járul hozzá a virtuális múzeumhoz.
A weboldalakon megtekinthető fotógyűjtemény a hírközlés képes szakmatörténeti dokumentációja az 1870-es évektől napjainkig. Különösen gazdag képi anyagot mutat be a századforduló előtti és utáni évtizedekből, hiszen az akkor világszínvonalon működő Magyar Királyi Posta a legnevesebb hazai fényképészekkel dolgoztatott. A két világháború közötti időszak krónikásai közé a Posta Kísérleti Intézet fényképészei tartoznak. A Magyar Távirati Iroda munkatársai közel 30 éven keresztül dolgoztak megrendelésre a postának, a riporterek képei így megörökítették a nagyobb létesítmények alapkőletételét, a fontosabb postai eseményeket, az új postahivatalokat, telefonközpontokat és a rádiózás, majd a televíziózás megindulásával a nagy számban megjelenő adótornyokat.
A Telefónia Múzeum virtuális tárlatlátogatása alkalmazkodik a hagyományos kiállításokéhoz: alaprajz segítségével lehet végigsétálni a termeken az egyes tárgyak között. A kívánt terembe egyszerű kattintással lehet belépni, és ugyanígy lehet választani a termen belül is zónákat és tárgyakat. A kiválasztott tárgyakról fénykép és leírás jelenik meg: a kinagyítható képeken az egyes részletek is jól tanulmányozhatók. A tárgyleíró kartonok adatai minden lényeges információt tartalmaznak. A honlap "történeti áttekintés" részében a Telefónia magyarországi 125 évének eseményeit ismerhetjük meg 1881-től 2004-ig. A weboldalról a linkgyűjtemény segítségével a Telefóniához kapcsolódó további hazai és külföldi honlapra léphetünk tovább.
Kapcsolódó cikkek
- Levelezőszolgáltatást indított a Lánglovagok.hu
- Közösségi oldal Corel-használóknak
- Új generációs webtechnológiát integrál az Arcus
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Handabandázik a T-Online
- Google: a weboldalak tizede veszélyes kódot tartalmaz
- Magyar a legjobb európai webkettes oldalak között
- Magyar portál az EU web 2-es versenyében
- A közismert weboldalak nagy része sebezhető
- Művészetek Palotája - Mirai: Második közös website
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: