Lezajlott a világ első országos online szavazása Észtországban
Az utóbbi pár évben világszerte többfelé alkalmazták már az internetes voksolást különféle helyi választásokon, például egyes Demokrata párti jelölőgyűléseken az Egyesült Államokban, vagy különféle lokális referendumokon Svájcban. A Pentagon ugyanakkor tavaly biztonsági okokra hivatkozva elvetette egy online szavazási lehetőség biztosítását a külföldön tartózkodó állampolgárok és a katonák részére, a brit országos elektronikus választási tervezet pedig szintén nem nyerte el az illetékesek tetszését. A szakemberek véleménye megoszlik a lehetséges veszélyek tekintetében, így egyelőre nem lehet tudni, hogy az észt példa kivétel, vagy pedig követendő modell lesz-e a többi ország számára. Az 1991-ig a Szovjetunióhoz tartozó balti köztársaságban mindenesetre a 2007-es parlamenti választásokon is a polgárok rendelkezésére szeretnék bocsátani a Linux-alapú online voksolási szisztémát.
Kapcsolódó cikkek
- Szélessávú internetes hálózat a bicskei kistérségben
- Magyarország: az "e" sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a kormányzás
- Virtuális Second Life nagykövetséget nyit Svédország
- EU, Lisszabon és a nemzeti akcióprogram
- Móron és környékén is az Albacomp fejlesztheti a szélessávú internetes hálózatot
- Információs technológiában csak a középmezőnyben vagyunk az EU új tagjai között
- Elektronikus kormányzat – hatékony közigazgatás
- A román vidéki települések egy tizedét informatizálják
- Az EU házhoz jön – Román-magyar IT&C konferencia Marosvásárhelyen
- Kóka: az informatika terjedése gyors megtérülést hozhat
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.