4 alkalmazás, amivel okosan használhatod telefonodat a természetben
Az okostelefonok elképesztően sokoldalú készülékek, amiket változatos helyzetekben be lehet vetni – igen, még a természetben is. Most, hogy végre itt a jó idő és egyre többet kirándulhatunk a családunkkal vagy barátainkkal, érdemes elgondolkozni azon, hogy miként tudnánk a zsebünkben lapuló készüléket okosan bevetni az ilyen esetekben. Az alábbi alkalmazások mind gazdagíthatják és kiegészíthetik a természetjárást, miközben továbbra is a természet nyújtotta élményekre fókuszálhatunk.
Madarat tolláról, és persze hangjáról
A Merlin Bird ID egy „Shazam madárszóval”, ami képes a hangok alapján beazonosítani a különböző tollas cimborákat. Egy túra során sokszor hallhatunk csicsergést és csivitelést, ezzel a szuper appal pedig megtekinthetjük, hogy milyen szárnyas erdő- vagy hegylakó ontja magából a dalt. Akár hobbiornitológusok vagyunk, akár csak jobban meg akarjuk ismerni a természet lakóit, ez egy remek lehetőség erre.
Annyi lehetőség, mint Csillag az égen
Van valami igazán különleges abban, amikor a természet lágy ölén az éjjeli égboltot figyeljük, szemlélve a csillagokat. A Stellarium segít beazonosítani a csillagképeket és megkülönböztetni egymástól az égitesteket és a műholdakat. A helymeghatározásnak és a telefonokba épített giroszkópnak köszönhetően az aktuális égbolt van lemodellezve képernyőnkön, így könnyedén beazonosíthatjuk a konstellációkat.
Közösségi élmény a nagyvilággal
Az iNaturalist elképesztően izgalmas lehetőségeket kínál. Egyrészt katalogizálhatjuk a mindenféle élő organizmusokat, amikkel találkozunk a túráink során – legyen szó madarakról, halakról, növényekről, gombákról vagy bármi másról –, amik aztán megjelennek térképünkön. Másrészt fotókat készítve megkérdezhetjük a hobbistákból és szakemberekből álló közösséget arról, hogy mit látunk, illetve segíthetünk másoknak a beazonosításban. Minél többen használják, annál hatékonyabb!
Tudd az irányt, hogy tudd, hova mész
A mobilnet ugyan most már egyre több helyet lefed, de nagyon fontos, hogy felkészüljünk átlátható, offline, előre letöltött térképekkel is, hogy véletlenül se tudjunk eltévedni – erre remek a Locus Map 4. A hasznos, útvonalakat ábrázoló funkciója mellett iránytű funkció is van benne, amivel a tájolás is könnyebb. A túrázáshoz egyébként is ideális a HONOR Magic5 Lite, ugyanis 5100mAh-s, optimizált akkumulátora akár három napot is kibír kevésbé intenzív használat mellett – ennyi idő pedig remélhetőleg elég egy töltés nélküli kiruccanáshoz.
Kapcsolódó cikkek
- HONOR Magic5 Lite: luxus, strapabíróság és innováció
- Minőségi mobilra vágyik a magyar, kedvezményes áron
- Minden, amit érdemes tudni a HONOR Magic5 széria kijelzőtechnológiájáról
- A HONOR Magic5 széria az alvás világnapja alkalmából tündököl
- A HONOR Magic5 Lite felhasználók ingyenes HONOR Témákat kapnak
- Rekorddöntést örökített meg a HONOR Magic5 Pro
- A HONOR Magic5 szériát számos médium „Best of MWC" díjjal tüntette ki
- A HONOR felhasználóközpontú innovációkkal kínál még több lehetőséget
- A HONOR a Magic5 Pro erősségeiből adott ízelítőt
- A HONOR Magic5 Lite a DXOMARK szerint a világ legjobb akkumulátorteljesítményű okostelefonja