Chipet ültettek két alkalmazottba
A rádiófrekvenciás RFID azonosítók beültetése a megoldást a gyakorlatban létrehozó CityWatcher cég szerint az első eset, hogy az USA-ban emberekbe ültetnek chipet hétköznapi tesztelés céljából. A megoldás ártalmatlanságát jelezve Sean Darks, a vállalat vezérigazgatója is beültettetett magának egy jeladót, és kijelentette, "nem várnám mástól, hogy olyat tegyen, amit én nem vállalnék".
A chipek fizikai mérete nagyjából egy hosszabb szem rizsével egyezik meg, és használata igen sokoldalú lehet. A kis chip használható a manapság elektromos kolompként, egyesek szerint dögcédulaként az alkalmazottak nyakában hordott belépőkártyák helyett, elég, ha az alkalmazott az érzékelőhöz tartja a karját, és máris nyílik az ajtó, a belépés pedig regisztrálásra kerül. Darks nem szándékozik kötelezővé tenni használatát saját cégénél sem, ám amennyiben a rendszer elterjed, kérdéses, hogy a dolgozók nem kerülnek-e majd kényszerhelyzetbe e technikai vívmány használatát illetően.
Kapcsolódó cikkek
- Honeywell-Novell személyazonosság-kezelési megoldás
- Nem menekülhetsz! - 100%-os RFID kontrol
- A Siemens biometrikus infrastruktúrát telepít és működtet a cseh útlevelekhez
- RFID a műtőben, MR-felvételek mozgó paciensekről
- Impinj-LogSystems együttműködés az RFID terén
- RFID-t épít termékeibe a német cipőkereskedelmi-óriás
- Perrel rettentették el az RFID hibáit bemutató szakértőket
- RFID tantárgyat oktat a VRH
- Kísérleti RFID-megoldás egészségi vészhelyzetekre
- Biometrikus rendszert tesztelnek a Heathrow-n
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így óvja a szemét, ha sokat ül kijelző előtt
Tudta, hogy a nyugati emberek naponta átlagosan 6 órát töltenek különböző képernyők előtt? Ha belegondol, egy kicsit furcsa is, hogy a telefonunk kijelzőjére védőfóliát teszünk, a laptop kijelzőjét folyamatosan törölgetjük, portalanítjuk, szóval óvjuk az eszközeinket, miközben a szemünk védelmére nem is gondolunk. Íme pár tipp, ami segíthet megtartani a szeme egészségét, ha sok időt tölt kijelző előtt.
Esztétikus magas teljesítményű asztali számítógép - igenis létezik!
Ebben a cikkben azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy igenis reális elképzelésnek számíthat egy olyan asztali számítógép beszerzése, amelyik nemcsak teljesítményben, hanem az esztétikumot tekintve is elsőrendű vételnek számít. Következzenek tehát a részletek!
Hogyan ne válj a hackerek áldozatává másodpercek alatt?
Elképzelhetetlen ma már az élet internet nélkül. Munkához, tanuláshoz, de sokan még a heti bevásárlást is a világhálóra fellépve oldják meg.
Mit kell tudni az okosotthonokban megtalálható szenzorokról és érzékelőkről?
Amikor egy okosotthon kialakítása mellett döntünk, érdemes végiggondolni annak koncepcióját. Mindezt annak érdekében, hogy élhessünk az okosotthon egyik legnagyobb előnyével, a bővíthetőséggel.
6 tipp, hogy ne kelljen idő előtt cserélni a mobiltelefon akkumulátorát
A mobiltelefon akkumulátora egy olyan alkatrész, amin a legtöbbet tudnak aggódni az emberek. Amint kézbe veszik az újonnan vásárolt készüléküket, sokan máris azon kezdenek el agyalni, hogy vajon meddig bírja majd az akksija?