Saját Wikipédiát készít a Google is

Udi Manber, a Google műszaki alelnöke adott hírt a cég online naplójában az új platform készüléséről, amelyen a szakemberek elhelyezhetik majd a saját szakterületükkel kapcsolatos bejegyzéseket, hozzájárulván ezáltal az internetezők ismereteinek a bővítéséhez. A keresőóriás Knol névre keresztelte új szolgáltatását, Manber elmondása szerint pedig ez a betűkombináció az angol Knowledge, azaz magyarul tudás szóból ered. Az újonnan létrejövő adatbázis, akárcsak a Wikipédia, rengeteg hasznos információt fog tartalmazni, egyvalamiben azonban különbözni fog attól: a szerzők itt nem vesznek a névtelenség homályába, hanem aláírhatják saját írásaikat. További újdonság még, hogy a felhasználók mások bejegyzésein csakis azok engedélyével eszközölhetnek változtatásokat. A Google azonban lehetővé teszi a szerzők számára, hogy a reklámok saját tartalmaikhoz való beillesztése által pénzt is keressenek.
A Knol jelenleg fejlesztés alatt áll, tesztelése viszont már folyik. A keresőóriás képviselői arra vonatkozó információval nem szolgáltak, mikor teszik elérhetővé a platformot a nagyközönség számára.
Kapcsolódó cikkek
- Hamarosan már magyarul is elérhető lesz a Google Analytics
- Feljelentés a Wikipedia ellen náci jelképek miatt
- "Legyőzte" a Wikipedia a Brockhaus nagylexikont
- Az iPhone vezeti a Google keresési listáját
- Google- és SAP-alkalmazások az iPhone-hoz
- Tetszés szerint alakítható Google találati lista
- Google mobiltérkép GPS helyett
- Szabadulna a Skype-tól az eBay
- A Google adatokat szolgáltatott ki
- Ingyenes online tárhelyet kínálna a Google
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.
Szolgáltatófüggetlen 5G-s tesztprojekt indul
A tesztek célja annak vizsgálata, hogyan lehet különböző környezetben – például sűrűn lakott belvárosban, vagy agrárterületen – gazdaságosan 5G hálózatot kiépíteni és működtetni, majd ezt a jövőben, amikor az 5G-alapú alkalmazások elterjedése és az adatforgalom növekedése szükségessé teszi, nagy volumenben is környezettudatos módon széles körben megvalósítani. A tapasztalatok alapján a hálózaton később különféle okos szolgáltatások is elérhetővé válnak.
Az új Internet Pro díjcsomagban a vezetékes internet mobilinternettel egészül ki
A Vodafone frissen bevezetett Internet Pro csomagjával az alap vezetékes internetszolgáltatás mellé egy kiegészítő mobiladatot tartalmazó SIM kártyát és opcionálisan Wi-Fi hotspot eszközt is vásárolhatnak az előfizetők. A korlátlan mobil adatot az ügyfelek havonta egyszer tetszőleges időpontban aktiválhatják 72 órára a My Vodafone applikáción keresztül, így, ha esetleg valami megzavarja a vezetékes szolgáltatást, az internetelérés így akkor is folyamatos marad, ha például az utcában zajló építkezés, csatornázás, áramszünet vagy a rossz időjárás miatt elmegy az otthoni internet.
5G-s otthoni internetszolgáltatást indít a Yettel
A Yettel a vezetékes internetet kiváltani képes új technológia, az 5G eddigi egyik legígéretesebb üzleti modelljét és érdemi felhasználási lehetőségét hozta el a hazai lakossági piacra.
A Huawei a föld alá is elvitte az 5G-t az iparágak digitális igényei miatt
A Huawei több mint tízszeresére növelné a jelenlegi sávszélességet a hálózatok evolúciójának következő állomását jelentő 5.5G technológiával, ami másodpercenként 10 gigabit sebességű, bárhol elérhető hálózati kapcsolatot tesz majd lehetővé – mondta a vállalat elnöke a 19. Huawei Global Analyst Summit csúcstalálkozón.