Az egyiptomi kormány kötelezte a szolgáltatókat, hogy állítsanak le minden internet-kapcsolatot
Egyiptomban már a zavargások kezdetén betiltották a Facebookot, a Twittert és más közösségi oldalakat, ám most a kormány gyakorlatilag teljesen elzárta az információs csapokat: az internet kapcsolatok nagy részét blokkolta. Mint James Cowie, a Renesys technológiai igazgatója elmondta, az egyiptomi kormány kötelezte a szolgáltatókat, hogy állítsanak le minden internet kapcsolatot.
Úgy tűnik, az Európai-Ázsiai optikai-szál útvonal még érintetlen, de az összes egyiptomi szolgáltató, cég, bank, iskola, követség és kormányirodák, amelyek a négy nagy egyiptomi ISP-hez kapcsolódtak, el vannak vágva a világtól. Közel 3500 Border Gateway Protocol útvonalat állítottak le. Egyetlen egyiptomi internet-cím sem elérhető. Több szerver működését is leállították.
Az internet-kapcsolatot csak nagyon kevés cég tudta megőrizni, egyike ezeknek a Noor Group, melynek még élő webcíme és 83 élő kapcsolata van a felhasználókkal.
Ez az első eset, hogy egy kormány ilyen mértékben lezárja az internetet a polgárai előtt.
Kapcsolódó cikkek
- Ötdekás a világháló
- Az internet maga a digitális vadnyugat
- És ismét lőn világosság
- Kínában lekapcsolták a netről Egyiptomot
- Az Amnesty International elitéli, hogy Vodafone engedelmeskedett az egyiptomi tiltásnak
- Az internet után a mobil is néma, mint szfinx
- Dmitrij Medvegyev: "nem lesz internet-cenzúra"
- 1, 2, 3 ... 4.294.967.296! Mi jön ezután az IP-címek világában?
- Az ENSZ az internet szabályozását mérlegelheti
- Pentagon: nincs rá bizonyíték, hogy Kína szándékosan térítette el az internetes adatforgalmat
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Médiatanács: hatósági eljárások indultak az RTL médiaszolgáltatója ellen
A „Sztárbox” és a „Reggeli” című műsorszámok egy-egy epizódja miatt is eljárást indít az RTL szolgáltatója ellen a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület több, külföldi hatóság alá tartozó műsorszám helytelen korhatár-besorolásáról is tájékoztatta az illetékes társszabályozókat.
Minden eddiginél több diák vett részt az idei e-Hód informatikai versenyen
Több mint háromszáz iskola közel negyvenkétezer diákja mérette meg magát az idei e-Hódon: ez egy olyan online zajló verseny, amelyen a mindenki számára szükséges informatikai gondolkodással megoldható feladatokban bizonyították rátermettségüket a diákok. A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara által bonyolított tanulmányi verseny tizenhárom éves történetében minden egyes évben megdőlnek a részvételi rekordok – ez idén sincs másképp.
Negatív hatása lenne a jelenlegi formájú MI-törvény elfogadásának
Több meghatározó európai szakmai szervezet, köztük az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége szerint is versenyhátrányba kerülhetnek az európai vállalkozások, ha az AI Act (a mesterséges intelligenciát szabályozó EU-s törvény) tervezetéhez nemrég a spanyol elnökség által benyújtott jogszabályszöveget fogadnák el.
Megjelent a legfrissebb, immár 25. Ericsson Mobility Report
Az év végére 5-ből 1 mobilelőfizetés már az 5G technológiát használja majd a világban, vagyis a számos piacon továbbra is érezhető gazdasági és geopolitikai nehézségek ellenére töretlenül terjed a legújabb hálózati generáció – derül ki az Ericsson Mobility Report legfrissebb, 2023 novemberi kiadásából.
Minden, amit a munkavállalóknak tudniuk kell, mielőtt használni kezdik a ChatGPT-t
Az elmúlt hónapok során felerősödtek a mesterséges intelligenciát (AI) alkalmazó eszközökről szóló viták. Mivel segítségükkel növelhető a produktivitás és használatuk időt takaríthat meg, sok munkavállaló beépítette ezen eszközök alkalmazását a mindennapi munkafolyamatokba. Az ESET kiberbiztonsági kutatói szerint azonban mielőtt megpróbáljuk kihasználni az innovatív AI eszközök előnyeit, meg kell tanulnunk biztonságosan, adataink veszélyeztetése nélkül igénybe venni azokat.