Családi társasjáték iPad készüléken
A Monopoly a hagyományos társasjáték mintájára készült, a család körbeülheti a kijelzőn megjelenő táblát, a játékosok dobhatnak a virtuális dobókockával, és éppúgy üzletelhetnek, építhetnek szállodákat, mint az eredeti játékban. A játék kicsit gördülékenyebb, hiszen nem kell bankos, a gép automatikusan kiszámolja és levonja vagy hozzáírja a fizetendő összegeket. Talán természetesebb is ez a mai világban, ahol kézpénzt már egyre kevésbé használunk, fizetésünk, kiadásaink jóváírásként, levonásként jelenik meg a számlán. Ám elveszíti azt a burkolt pedagógiai szerepét, hogy gyerekeink a játék során kicsit gyakorolják a számolást. És az édes izgalom is elvész, amikor belépünk valakinek a területére, és néhány pillanatig reménykedünk benne, hátha nem veszi észre: a bank itt automatikusan egyből levonja a fizetendő összeget. Viszont lehet egyszerre több iPad készüléket összekapcsolva négynél többen is játszani. Másik előnye, hogy bármikor elmenthető a parti, és nem kell attól félnünk, hogy valaki leveri a bábukat vagy házakat, amíg nem játszunk.
A Scrabble Pass N’Play módon játszható, azaz körbeadva az iPad-ot a soron következő játékosnak. A játék iPad változatánál segítséget is kérhetünk, illetve egyből kéznél van egy szótár, ha valamelyik kirakott szó helyességében nem vagyunk biztosak. A játékot Facebook-os barátainkkal is játszhatjuk, illetve iPhone-ra tölthető változata is van. (Scrabble Tile Rack alkalmazás segítségével).
A Rizikó a Monopolyhoz hasonlóan szintén több órás társasjáték, melynek iPad változata kicsit gyorsabb. A játék ugyanolyan, mint a táblás eredeti, Pass N’Play módban több játékos is játszhatja.
Az élet játéka (The Game of Life) talán kevésbé ismert, ám nem kevésbé izgalmas stratégiai játék, mint a Monopoly. A játék iPad változatának legnagyobb hibája, hogy nem látszik egyszerre a kijelzőn az egész tábla.
Tehát az, hogy valaki iPad-ot kapott karácsonyra, még nem jelenti a közös délutáni társasjátékok időszakának végét. Sőt, a játék így utazásra is könnyen elvihető.
Kapcsolódó cikkek
- Nem népszerű Kínában a "Vörös Pad", a kommunista párt híveinek iPad-je
- Dell Alienware X51 PC játékékosoknak
- Ezermilliárd dollár fölé nőhet a szórakoztató elektronikai ipar bevétele az idén
- Vezeték nélküli kivetítés az új Epson projektorral
- Anaglif 3D játék Sony PSP-n
- SAP: vecsési gyermekek robotlegókkal
- GameTeve: új videós játékmagazin az interneten
- FIFA 12: kezdőrúgás kizárólag az Xperia PLAY okostelefonon
- Négyszázmilliós befektetés a THX Games játékfejlesztőbe
- ASUS korlátozott kiadású GTX 560 Ti DirectCU II kártya, 448 CUDA maggal
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: