Többszörös rekord a IV. Profession Virtuális Állásbörzén
Rekordszámú látogatója volt a március 22-én lezárult háromnapos Profession Virtuális Állásbörzének. A 120 000 látogató közül minden ötödik érdeklődő a hiányszakmának számító IT/műszaki szektorból érkezett. Soha ennyi hiányszakmából érkező álláskereső nem vett részt a börze több mint két éves történetében: az őszi rendezvényhez képest a IT-s érdeklődők száma 100 százalékkal ugrott meg, míg az összes látogatók száma 20 százalékkal nőtt.
– Az idei tavaszi Virtuális Állásbörze közel 1500 állásajánlattal jelentkezett. A kínálat igen széles skálán mozogott: a szakmunkástól a magasan képzett mérnökig voltak nyitott állások. Az IT/műszaki szektorban 23 kiállító keresett közel 231 pozícióra szakembert. Vagyis azt látjuk, hogy egyre inkább a hiányszakmák, a műszaki, informatikai területek irányába tolódik el az érdeklődés az online állásbörzéken: a hirdetők többsége ebben a szektorban keres munkavállalót. Legfőbb kiállítónk a Telenor volt, de standot bérelt a többi között a Nokia, az NNG, a Graphisoft – mondta Zsédely Krisztián, a Profession.hu értékesítési vezetője.
Az idei börze rekordszámú regisztrációt is hozott, több mint 41 000 érdeklődő regisztrált és adta le szakmai önéletrajzát, töltött le dokumentumot vagy jelentkezett meghirdetett pozícióra.
- Külön érdekesség, hogy bár a hiányszakmákban regisztráltak a legtöbben a látogatók közül (minden tizedik regisztráló az IT/telekommunikáció területről érkezett), értékesítés – kereskedelem területről az érdeklődők 9 százaléka, a mérnöki szakmákból 6 százalék, a pénzügyi szektorból a látogatók ugyancsak 6 százaléka regisztrált a börzére. Igen magas volt a szakmunkások, valamint az adminisztratív területen keresők száma is (9-15 százalék) – emelte ki Zsédely Krisztián.
Kapcsolódó cikkek
- Teleházak a figyelem középpontjában
- Skillage: program fiatalok infokommunikációs készségének mérésére
- Több mint ezerötszáz állásajánlat a 4. Virtuális Állásbörzén
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Tárt karokkal várják a mérnököket és informatikusokat a cégek
- Kapcsolatok nélkül a diploma sem ér sokat
- Az átlagbér háromszorosát is megkereshetjük a magyar elektronikai ágazatban
- Virtuális állásbörze az ELTE-n
- Elavulttá válnak a munkaerő toborzására és megtartására használt hagyományos módszerek
- Elindult a Profession Virtuális Állásbörze
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar cég innovációiért rajong a világ
Piros Attila, a Saint-Gobain Hungary vezérigazgatója a nyolcadik Bizalom Gálán vehette át a legmagasabb üzleti kategória nagydíját, a Leader Of The Year trófeát a nagyvállalati kategóriában. A díjazott vezető nemcsak a cége szakmai sikereire és innovációira büszke, de arra is, hogy munkatársai is a szívükön viselik a vállalat működését és a fenntarthatósági törekvéseiket.
Ezek az idei év okos trendjei a kényelem és a fenntarthatóság jegyében
Az utóbbi hónapokban újra szárnyra kaphattak a gyártók és a fejlesztők, és hozzánk is végre elérhettek régóta várt okos otthoni innovációk a globális chiphiány mérséklődésével és az ellátási láncok akadozásának javulásával. Sok technológiai újdonsággal, új márkával és szolgáltatással találkozhattunk idén például a Konyhakiállításon, amelyek a fogyasztói igényekhez maximálisan alkalmazkodnak. A MediaMarkt szakértői most összeszedtek öt trendet, ami jelenleg és a közeljövőben is meghatározza az otthonunkkal kapcsolatos technológiai fejlesztéseket.
Megtanulni egy nyelvet fél év alatt? Lehetséges!
Egy igazán egyedülálló nyelvtanulási módszerrel hatalmas sikereket érhetünk el! Kezdő szintről mindössze hat hónap alatt el lehet sajátítani egy idegen nyelvet az egyedi módszer által. Tóth Alexandra, az Alexa Nyelviskola megálmodója kifejlesztett egy hatékony rendszert, melynek segítségével könnyen és érthetően tanulhatjuk meg a régóta vágyott nyelvet.
A Continental nyerte „Az év K+F beruházója” díjat a HIPA-tól
A technológiai cégcsoport magyarországi leányvállalatának, a Continental Automotive Hungary Kft-nek tavaly megvalósult beruházásait, vidéki bővülését, valamint a K+F területen nyújtott, folyamatosan kimagasló teljesítményét díjazta a Nemzeti Befektetési Ügynökség.
Mini-ösztöndíj gyártói startupoknak Bécsben
Elsősorban magyar, horvát, cseh, szerb, szlovák, szlovén és osztrák scale-upok jelentkezését várják a Bécsi Gazdasági Ügynökség és az EIT Manufacturing East mini-ösztöndíjára, a Discover Vienna: Manufacturing Edition nevű programra Bécsbe. Aki ügyes, akár négyszázezer eurós támogatáshoz is juthat.