A Magyar Telekom nyerte a DKÜ mobilszolgáltatás tenderét
A Magyar Telekom nyerte a központosított közbeszerzés hatálya alá tartozó kötelezett és önként csatlakozó szervezetek által igénybe vehető mobilszolgáltatásra kiírt tendert. A megbízás két évre szól, melyet további hat hónappal hosszabbíthat meg a kiíró Digitális Kormányzati Ügynökség.
Két évre szóló keretmegállapodást írt alá a Magyar Telekom a Digitális Kormányzati Ügynökséggel mobil távközlési szolgáltatások nyújtására vonatkozóan. A „Mobil távközlési szolgáltatások beszerzése a 301/2018. (XII. 27.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó érintett szervezetek részére” elnevezésű tender nyerteseként a Magyar Telekom 2021. február 6-tól nyújt hang- és adatalapú mobilszolgáltatást a kormányzati szervezetek és önként csatlakozó intézmények számára.
„Büszkék vagyunk arra, hogy már közel négy éve a Magyar Telekom Csoport nyújt kiemelkedő digitális termékeket és szolgáltatásokat az érintett szervezetek számára. Az új szerződéssel pedig a folyamatosan bővülő 5G hálózaton túl a vállalatcsoport innovatív megoldásai – többek között az eSIM és MultiSIM kártyák - is elérhetővé válhatnak az érintett ügyfelek számára” – mondta el Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Bővíti budapesti 5G lefedettségét a Telekom
- A járvány lassítja az 5G terjedését, de Magyarország jól áll a régióban
- IoT megoldásokkal készül a Telekom Csoport az 5G ipari alkalmazására
- 30 éve indult a mobilforradalom Magyarországon
- Már 23 településen kínál gigabites 5G-t a Telekom
- Az élménynek nem szabnak határt a gigabájtok!
- Bővül a Vodafone Magyarország 5G hálózata
- További kedvezményekkel segíti a Telekom a digitális összefogást
- A Vodafone Magyarország köszönti a Magyar Telekomot az 5G klubban
- A Telekom elindítja kereskedelmi 5G szolgáltatását
Mobilszolgáltatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az MVM NET és a CETIN közösen tesztelte az 5G-t
Az MVM NET Zrt. és a CETIN Hungary Zrt. városi környezetben és agrárgazdaságban tesztelte, hogyan lehet gazdaságosan 5G hálózatot kiépíteni és működtetni olyan helyszíneken, ahol ezt az 5G alapú alkalmazások elterjedése, illetve az adatforgalom növekedése szükségessé teszi. A független, integrált infrastruktúra-szolgáltatók a teszt tapasztalatai alapján megállapították: fenntarthatósági és gazdaságossági szempontok miatt sok esetben a hálózatot célszerű egyetlen szolgáltatónak kiépíteni és üzemeltetni, majd azon több operátor számára szolgáltatást nyújtani.