Emotet kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Emotet

2020 decemberének legveszélyesebb kártékony programjai
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research kiadta legújabb, 2020 decemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését. A kutatók jelentése alapján az Emotet trójai visszatért a kártékony programok listájának élére, világszerte a szervezetek 7%-ánál jelent meg egy spam kampány nyomán, mely a téli ünnepek alatt napi 100.000 felhasználót célzott meg.

Öt hónap távollét után újra lecsap az Emotet
A Check Point Software Technologies Ltd., a világszerte vezető szerepet betöltő cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat kutatórészlege, a Check Point Research kiadta 2020 júliusára vonatkozó, Global Threat Index elemzését. A kutatók azt tapasztalták, hogy öt hónap után, az Emotet visszakerült a lista legelső helyére és világszerte a szervezetek 5%-ánál jelent meg.

Az ESET mérnökeinek üzentek a hírhedt Emotet trójai program készítői
2019 folyamán az Emotet trójai egyre hírhedtebbé vált a rosszindulatú e-mailek terjesztése miatt, ráadásul az is felmerült, hogy a program segít az olyan zsarolóvírusok célba juttatásában, mint például a Ryuk. Az ESET szakemberei összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat a veszélyes trójai programmal kapcsolatban.

MI állíthatja meg a kártevőket?
Az idei év első felében csupán egyetlen kártevőnek, az Emotet trójainak 30 ezer különböző variánsát fedezték fel a víruslaboratóriumok. A bűnözők nem magán a kártevőn, hanem annak csomagolásán változtatnak ilyen sokszor, de ez éppen elég ahhoz, hogy a hagyományos vírusvédelmi technológiák már ne tudják tartani a lépést. Újabb paradigmaváltásra van tehát szükség, és a megoldás a mesterséges intelligencia lehet.

Nálunk is felbukkanhat az egyik leggyakoribb kártevő: harc az Emotet ellen
Az Emotet káros spam kampányokban érkezik és bármilyen komponenst szállíthat, amivel csak pénzt lehet keresni. Ez idén eddig jellemzően a TrickBot és QBot banki trójai szoftvereket jelentette, de kapcsolták már a BitPaymerhez is - egy kifinomult zsarolóvírus típushoz, amely nyolcszámjegyű váltságdíjakat zsarol ki.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Zsinórban hatodszor az Év Honlapja a mateking.hu
A hatodik egymást követő évben is a mateking.hu nyerte az Év Honlapja kitüntetést. A bejelentés kapcsán kihirdették: a leggyorsabban jelentkező 5 iskolának ingyenes hozzáférést biztosítanak. Magyarország legnépszerűbb egyetemi e-learning oldalának célja, hogy élménnyé változtassa a matektanulást, hatékonyságát pedig az adja, hogy a tananyagok sok-sok apró lépésből, picike morzsákból épülnek fel. A honlapon ráadásul folyamatosak a fejlesztések is: 2020-ban a mateking epizódok új, sokkal intenzívebb dizájnt kapott, a letisztult és elegáns külső pedig egy felhasználóbarát felületet eredményezett.
Fejlett technológia és ügyfélszám bővülés az Adverticum Zrt-nél.
Az Adverticum Zrt., Magyarország piacvezető médiaoldali hirdetéskiszolgáló rendszerének, az Adverticum AdServernek fejlesztője és üzemeltetője a járvány ellenére rendkívül sikeres és eredményes üzleti évet zárt. Az Indexből történt Telex kiválás pozitív szaldóval változtatta az ügyfélkört, és elkészült az a fejlesztés is, amely képes maximalizálni a tartalomszolgáltatók, portálok hirdetési bevételeit. Ez utóbbi – különösen most, amikor a járvány a reklámpiacot is jelentős megpróbáltatások elé állítja, nem csak az Adverticum, hanem összes partnere bevételeit is pozitívan befolyásolja.