Magyarország jó úton jár a megújuló energiaforrások hasznosításában
A tegnapi a békésszentandrási kisvízerőmű átadása jó példa arra, hogy az ország jó úton jár a megújuló energia hasznosításának területén. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy az ország energiafogyasztásának közel 10%-a megújuló energiaforrásból számazik.
Hizó Ferenc zöldgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár a békésszentandrási kisvízerőmű átadásán beszélt arról, hogy az ország energiafogyasztásának közel tizede megújuló energiaforrásból származik. Azt is hozzátette, hogy ez az arány folyamatosan nő.
Az erőmű is fontos mérföldkő ezen a területen, ugyanis a létesítmény 2 MW teljesítményű, körülbelül 3000 háztartás energiaigényét képes biztosítani. Megvalósítását az Új Széchenyi Terv egymilliárd forinttal támogatta.
A zöldgazdaság fejlesztését a Kormány és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is segítette: az elmúlt három évben egyebek mellett mintegy 150 milliárd forint támogatással és a kötelező áramátvételi rendszerben évente kifizetett több milliárd forinttal.
A minisztérium által kiadott közleménnyben olvashatjuk, hogy az átadott kisvízerőmű évente átlagosan 8,6 GWh villamos energiát termel majd. A megújuló energiaforrás használatával csökken a környezetszennyezés és az ország energiafüggősége. A 2,5 milliárd forintot meghaladó összköltségű beruházással évente mintegy 8000 tonna széndioxid-kibocsátás kerülhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Hazánkban is teljes körűvé vált a Canon CPS szerviz
- A Skype 3D videóhívással kísérletezik
- SAP: közös fejlesztés a partnerekkel
- Nokia Lumia 925 – már nálunk is
- A világ legnagyobb sugárhajtóművét fejlesztik a GE mérnökei
- E-mail címre utalhatunk pénzt az IND és a PayPal új megoldásával
- Nem csak újépítésű otthon lehet széndioxid-semleges
- Felpörög a munka az új CNC állomással
- LG Tervezői Ösztönző Program indul épületgépészeti szakemberek számára
- Magyar innováció a tudatos és hatékony energiafogyasztásért!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.