Magyarország jó úton jár a megújuló energiaforrások hasznosításában
A tegnapi a békésszentandrási kisvízerőmű átadása jó példa arra, hogy az ország jó úton jár a megújuló energia hasznosításának területén. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy az ország energiafogyasztásának közel 10%-a megújuló energiaforrásból számazik.
Hizó Ferenc zöldgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár a békésszentandrási kisvízerőmű átadásán beszélt arról, hogy az ország energiafogyasztásának közel tizede megújuló energiaforrásból származik. Azt is hozzátette, hogy ez az arány folyamatosan nő.
Az erőmű is fontos mérföldkő ezen a területen, ugyanis a létesítmény 2 MW teljesítményű, körülbelül 3000 háztartás energiaigényét képes biztosítani. Megvalósítását az Új Széchenyi Terv egymilliárd forinttal támogatta.
A zöldgazdaság fejlesztését a Kormány és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is segítette: az elmúlt három évben egyebek mellett mintegy 150 milliárd forint támogatással és a kötelező áramátvételi rendszerben évente kifizetett több milliárd forinttal.
A minisztérium által kiadott közleménnyben olvashatjuk, hogy az átadott kisvízerőmű évente átlagosan 8,6 GWh villamos energiát termel majd. A megújuló energiaforrás használatával csökken a környezetszennyezés és az ország energiafüggősége. A 2,5 milliárd forintot meghaladó összköltségű beruházással évente mintegy 8000 tonna széndioxid-kibocsátás kerülhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Hazánkban is teljes körűvé vált a Canon CPS szerviz
- A Skype 3D videóhívással kísérletezik
- SAP: közös fejlesztés a partnerekkel
- Nokia Lumia 925 – már nálunk is
- A világ legnagyobb sugárhajtóművét fejlesztik a GE mérnökei
- E-mail címre utalhatunk pénzt az IND és a PayPal új megoldásával
- Nem csak újépítésű otthon lehet széndioxid-semleges
- Felpörög a munka az új CNC állomással
- LG Tervezői Ösztönző Program indul épületgépészeti szakemberek számára
- Magyar innováció a tudatos és hatékony energiafogyasztásért!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.