TEDxCity2.0 – innovatív megoldások a jövő városáért
Világszerte több helyszínen keresnek innovatív válaszokat a nagyvárosok, illetve a városi élet kihívásaira a TEDxCity2.0 kezdeményezés keretében. Budapesten szeptember 20-án a Design Terminálban élőben követhető lesz a New Yorki esemény, emellett hazai előadók is értelmezik az urbanizációval kapcsolatos jelenségeket. A fellépők között akad formatervező, aktivista, kommunikációs igazgató, publicista és fiatal vállalkozó is.
A világszerte zajló TEDxCity2.0 konferenciákon várostervezők, építészek, környezetvédők, közlekedési, egészségügyi szakemberek, művészek értelmezik újra a nagyvárosi lét problémáit, osztják meg az élhetőbb jövőhöz vezető javaslataikat. Budapesten az érdeklődők hazai viszonylatokban hallhatnak inspiratív gondolatokat az energia- és élelmiszerellátás, a biztonság, az oktatás, vagy éppen a közlekedés területéről.
A budapesti rendezvényen a tömegközlekedés egyszerűsítése mellett hallhatnak az érdeklődők a külvárosi közösségépítésről, az utcák lélektanáról, a városi fenntarthatóságról, vagy éppen a biciklis kultúráról is. A Design Terminálba látogatók a hazai előadások mellett élő közvetítést láthatnak a központi New York-i City2.0 rendezvényről.
A rendezvény megvalósításában komoly szerepet játszik a Siemens, mint főtámogató, hiszen az első budapesti villamos elindulása óta jelen van a város infrastrukturális fejlesztésében, az ipar, az energia és az egészségügy modernizációjában. „A fenntartható, élhető város megalkotásához szükség van víziókra, de szükség van konkrét válaszokra is. A TEDxBudapest City2.0 előadóinak kreatív szemlélete és innovatív felvetései a Siemens és Budapest számára is értékes kezdeményezésekhez vezethetnek.” - mondja Nevelős Orsolya, a Siemens kommunikációs igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar klaszter Kínáig menetel
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Nextent – elkészült a vulgaritást érzékelő motor
- Innovációs szövetség: egyetértés a technológiai start-up pályázatról
- Termékfelismerős mobilapp a Cellumtól
- Az innovációs szövetség a technológiai start-up pályázat átírását javasolja
- A Nokia kivásárolja a Siemenst közös vállalatukból
- Magyar innováció a tudatos és hatékony energiafogyasztásért!
- Nem csak a fű zöld a világ legzöldebb stadionjában
- Magyar ötlet végzett a második helyen a Telekom nemzetközi innovációs versenyén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.