QR-kóddal végigkövethető az élelmiszerek életútja
Európában is egyedülálló a magyar megoldás
A bioélelmiszerek eredetvizsgálata hazánkban új szakaszba érkezett. Egy új eljárásnak köszönhetően akár egy kattintással is megtudhatjuk, mit is eszünk valójában és az honnan is származik.
Európai szinten is egyedülálló az a megoldás, amelyet a Biokontroll Hungária Kft. dolgozott ki. Az eljárás lényege, hogy a termékek tételes tanúsítványa révén nem csupán a termék összetevőit ismerhetik meg a vásárlók, hanem azt is, hol készült, ki termelte, és milyen körülmények között gyártották. Mindezt pedig QR-kód leolvasásával deríthetjük ki.
Magyarország első biosöre volt az a termék, melynek fejlesztésénél és piacra vétele során kidolgozták ezt a módszert. Egyszerűen csak beolvassuk okostelefonunkkal a QR-kódot, vagy ennek hiányában az adott webcímre navigálunk, majd a palack egyedi sorszáma alapján részletes kimutatást találunk arról, hogyan is, milyen körülmények között készült a termék, amit éppen fogyasztunk, ki termelte.
De ennél részletesebb információkkal is szolgál számunkra a megoldás. A biosörnél maradva azt is megtudhatjuk, hányas főzésben készült el a mi termékünk, hol és mikor palackozták, és persze arról, mi is található magában az italban.
Ez a megoldás nem csupán a feldolgozott termékek esetében él, bármilyen élelmiszer esetében végigkövethető az életút, ám előbbinél nagyobb a jelentősége.
Igény biztosan mutatkozik majd erre az egészen egyedi megoldásra, ám a magasabb költségek miatt ez a tételtanúsítási metódus inkább a prémium termékek (csokoládék, szeszesitalok stb.) piacán talál visszhangra.
A minősítési szerv hazánkban – aki végigköveti a folyamatot az előállítástól egészen a szállításig –, a Biokontroll (HU-ÖKO-01), és ez nem egyenlő az utólagos tanúsítással és szúrópróbaszerű ellenőrzéssel.
Ez az eljárás tehát nem hagy kétségeket a vásárlóban, minden fontos információ birtokában dönthet úgy, megveszi-e az adott terméket, mennyire felel meg elvárásainak.
Kapcsolódó cikkek
- Sérülékenység vizsgáló megoldás a Noregtől
- Nagysebességű rendszámtábla-felismerő rendszert fejleszt a Xerox
- Ismét pályázhatnak az Üzleti siker honlappal-díjra a vállalkozók
- Európában először hazánkban mutatkozik be az LG újgenerációs VRF megoldása
- Már IMAP támogatással is rendelkezik az Outlook.com
- Nextent – elkészült a vulgaritást érzékelő motor
- Cisco: igény van az átfogóbb kommunikációs megoldásokra
- IDF 2013 - Az Intel és a számítástechnika jövője
- ARworks applikációk Augmented Reality jegyében
- SAP: HANA-ban a jövő
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.