Óriási szerverfarmot létesített az NSA
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) óriási szerverfarmot hozott létre az amerikai Utah államban, az illetékesek azonban még nem árulják el, hogy a létesítményt már üzembe is helyezték-e, amit korábban őszre jeleztek előre - írta internetes honlapján a The Salt Lake Tribune című lap.
A lap értesülései szerint az új szervertelep nemcsak biztonsági adattárolásra szolgál, hanem lehetővé teszi az amerikai hírszerzés számára az adatokhoz történő valós idejű hozzáférést is más helyszínekről.
Az NSA-t az utóbbi hónapokban éles bírálat érte, miután volt alkalmazottja, Edward Snowden információkat szolgáltatott ki az ügynökség működéséről. Az utóbbi időben különösen nagy port vert fel az az információ, amely szerint ez a hivatal állítólag az amerikai lakosság magánadatait is ellenőrizte, ezekhez a legnagyobb közösségi portálok közreműködésével is hozzájuthatott.
Ron Wyden oregoni demokrata szenátor, aki az amerikai kongresszus felsőházának hírszerzési bizottságában foglal helyet, bírálta az NSA adatgyűjtési módszereit, és jelezte: napokon belül tisztázni fogja, hogy az ügynökség milyen hivatalos felhatalmazás alapján gyűjtött országon belül is adatokat. A The Salt Lake Tribune szerint a szenátor kifejtette: bár az amerikaiak megértik, hogy veszélyes időket élünk, a kormánynak kötelessége megmagyarázni a lakosságnak, hogy a magánjellegű információk gyűjtése miként szolgálja az amerikai nép biztonságát.
A lap utal John Inglisnek, az NSA helyettes igazgatójának korábban elhangzott szavaira, miszerint az Utah államban hamarosan működésbe helyezendő adatközpont alapvető fontosságú lesz a nemzetbiztonság védelme szempontjából. Inglis leszögezte, hogy az amerikai kormány ezen a téren komolyan veszi az alkotmányos elveket.
Kapcsolódó cikkek
- Nehezebb idők várnak a hazai hackerekre
- Új típusú kiberkémkedést leplezett le a Kaspersky
- Fortinet - VMware biztonsági szolgáltatások virtuális és fizikai hálózatokhoz
- A nethasználók saját maguk teszik megfigyelhetővé magukat
- Nem kért internetes reklámmal vertek át 577 céget
- Taroltak a kártevővel fertőzött weboldalak
- CIB mobilToken: jelszógenerátorral a biztonságosabb e-szolgáltatásokért
- Pénzforgalmi adatokat is gyűjt az NSA
- Problémás az iPhone ujjlenyomat olvasója
- A Huawei is tiltakozik a titkos adatgyűjtés ellen
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.