Tizenegy magyar cég a Közel-Kelet legnagyobb IT seregszemléjén
Tizenegy magyar cég mutatkozik be a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) támogatásával a Közel-Kelet legnagyobb IT szakkiállításán, a GITEX-en - közölte a HITA.
A hivatal közleménye emlékeztet arra, hogy az informatikai és távközlési (IKT) szektor a magyar gazdaság domináns ágazata: a GDP 10 százalékát adja, ugyanakkor ennek 90 százalékát a Magyarországon jelen lévő multinacionális cégek hardverexportja teszi ki. A maradék 10 százalék a nagyobb hozzáadott értékkel bíró, sokkal gyorsabban növekvő szoftver- és szolgáltatásexportból származik, melyben fontos szerep jut a hazai kis- és közepes vállalkozásoknak és a magyar startup cégeknek is. A KSH adatok alátámasztják az iparág dinamikus fejlődését, az IKT az egyetlen iparág, amely minden negyedévben növekedni tudott az elmúlt időszakban. A nemzetközi elemzések is azt mutatják, hogy a régión belül az ország az élbolyhoz tartozik - írta a HITA.
A kiállításon 2011-ben 7, 2012-ben 9 cég bemutatkozását segítette elő a HITA.
A csütörtökig tartó vásáron idén az ApPello Kft, a Dension Audio Systems, a P92 RDI Kft., az Inventure Autóelektronika Kft., a Multipass Solutions Zrt., a Tresorit, a Mozaik Kiadó, a Jet-Vill Kft., az Onlinet Group, a Netlife Consulting, és az AR Works megjelenését támogatták.
Kapcsolódó cikkek
- Tablet boom-mal és magyar kiállítókkal rajtol január 8-án a 2013-as CES
- Már 70 infokommunikációs cég érhető el a HITA online ICT export adatbázisába
- Kortárs képzőművészek kiállítása a laptopról
- Idén utoljára láthatók a magyar találmányok
- Folytatódik a DOStalgia vándorkiállítás az Intel támogatásával
- Megnyílt Berlinben a világ legnagyobb elektronikai vására
- Elevenítsd meg érzékeidet Van Gogh művészetén keresztül
- A köztársasági elnök fogadta Neumann János lányát
- Van Gogh kiállítás 3D-ben a Samsunggal
- Infokommunikációs fejlesztéseket díjaztak a TechShow-n
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.