Mikrochip kerül a mellimplantátumokba
Így vigyáznak a nők biztonságára
A Veriteq Partners és az Establishment Labs közreműködésével, elsőként és egyedüliként a világon a Motiva melliplantátumokba kerül azonosító mikrochip. Hamarosan Magyarországon is elérhető lest, elsőként a Kontur Klinikán.
A Motiva implantátumokba úgynevezett Q-inside hőálló microchipet építenek be, így a gyártó, az orvos és a páciens is testen kívül, gyorsan és könnyen azonosítani tudja az implantátum sorozatszámát, méretét, gyártó nevét, a gyártási számát és egyéb adatokat.
Az FDA által javasolt szabály az UDI (Unique Device Identification) közvetlen jelölési követelményt ajánlott a beültethető orvostechnikai eszközökre (szemben az egyszerű címkével a termék csomagolásán). VeriTeQ kínálja a világ első FDA által elfogadott RFID mikrochip technológiát, amely alkalmas a beültethető orvostechnikai eszközök azonosítására a betegágy mellett.
Ez is bizonyítja, hogy a Motiva implantátumok a fejlesztés új szintjét képviselik, elöljáró a biztonság és korszerű szemlélet terén. Az Establishment Labs legfőbb törekvése, hogy biztonságos, minden követelménynek megfelelő, kiemelkedő minőségű terméket nyújtson a páciensek számára.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell PowerEdge VRTX egyre népszerűbb a vállalatok körében
- Dell és SAP megoldások – adatok másodpercek alatt
- Új szintre emelkednek a biometrikus biztonsági megoldások
- A nyilvános Wi-Fi veszélyei
- Vállalati felhő megoldások a Microsofttól
- Nincs pénz külső biztonsági tréningekre
- HP kutatás: 78 százalékkal emelkedtek a kiberbűnözés okozta költségek
- Idén jubilleumi Hacktivity lesz
- Nemsokára jönnek az ujjlenyomat-olvasós Android mobilok
- HP nyílt ökoszisztéma – szabad a pálya
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.