Okos szemüvegen dolgozik a Samsung?
A dél-koreai gyártó 2014-ben, a Galaxy Gear 2-vel egy időben dobhatja piacra első virtuális szemüvegét, mely a Google Glass elvén működik majd.
Egyre többet hallani az utóbbi időben a viselhető eszközök közelgő térnyeréséről, ami nem meglepő, hiszen ezek a kütyük gondoskodhatnak arról, hogy kényelmesen elérjük okostelefonunk funkcióit – ami egyre fontosabbá válik, hiszen a mobil készülékek mérete egyre csak növekszik. Jelenleg nem olyan széles a kínálat ezekből a masinákból, de a hírek szerint több vállalat (pl.: Microsoft, LG) is nagy erőkkel dolgozik, hogy mielőbb csatasorba állíthassa saját okos kiegészítőjét.
A Samsung máris jelen van a piacon egy okos karórával (Galaxye Gear), de a friss infók szerint a virtuális szemüvegek frontján is képviselni szeretné magát a közeljövőben. Kwon Oh-Hyun, a gyártó vezérigazgatója korábban elmondta, hogy 2014-ben számos viselhető kiegészítővel rukkolnak majd elő, a Wall Street Journal pedig úgy hiszi, egy a Google Glass elvén működő okos szemüveg is bekerül a portfólióba, mely a Galaxy Gear utódjával egy időben lepleződhet le.
[Forrás: Übergizmo]
Kapcsolódó cikkek
- Virtuálisan életre kel a Bálna
- Amerikában az Apple lekörözte a Samsungot
- Percenként 700 Samsung készülék talál gazdára
- 40 millió Galaxy S4 fél év alatt
- Elindult a Samsung „Launching people” kampánya
- A Note 3 a 2014-es téli olimpia hivatalos mobilja
- A kínai média nyomására bocsánatot kért a fogyasztóktól a Samsung
- Samsung ATIV Book 9 Plus noteszgép Intel Core i7 processzorral
- Egyedülálló szervizközpont nyílt Győrben
- Biztonsági fenyegetés vagy lehetőség a BYOD?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.