Tudomány és technológia játékos módon
Mikroelektronikai "játszóház" és robotépítés a Design Terminálban
Különféle startupok mutatkoznak be a Design Terminálban, ahol robotépítésselá 3D-s nyomtatással és mikroelektronikai "játszóházzal" várják a gyerekeket november 14. és 17. között a Startra kész Magyarország! programja, amely a fiatalabb korosztály tagjainak kívánja játékos formában bemutatni a tudomány és technológia újdonságait.
A foglalkozáson két nagysikerű amerikai programmal ismerkedhetnek meg a látogatók: a NASA kutatóközpontjában született Hackidemia és a Stanford egyetem Design Intézetének City X interaktív programjai lehetővé teszik, hogy a gyerekek a tudományról és technológiáról játékos módon tanuljanak.
A Hackidemia program egyes moduljai olyan új technikákat járnak körbe, mint a 3D technológia, a robottechnológia, a víz és a levegő szennyezettségének, szűrésének állandó kérdésköre. Ezeken az interaktív foglalkozásokon a 8-14 évesek műhelyfoglalkozásokon webkamerákból készíthetnek mikroszkópokat, kipróbálhatják, hogyan lehet olyan hatalmas világító léggömböket készíteni, amelyek a környező levegő minőségére reagálnak, de építhetnek "robotbarátot" vagy akkumulátort, természetes táptalaj és baktériumok felhasználásával.
A City X Project egy olyan oktatási program, amely lehetővé teszi, hogy a világ különböző pontján élő gyerekek együtt hozhassák létre saját jövőképüket. A program kerettörténete szerint emberek, egy Földhöz hasonló, idegen bolygón szálltak le, amelynek fővárosából, City X-ből nagy nehézségek árán egy térképet jutattak vissza hazájukba, hogy az ott lévő fiatal tervezők csapata segítsen a városrendezési feladatok ellátásában.
A gyerekek a programban, rajzolás, gyurmázás, a 3D-s tervezés és 3D-s nyomtatás segítségével egy saját elképzelt várost építhetnek fel, és megoldást kereshetnek saját környezetükben tapasztalt problémákra. Ezekből a várostervekből tanulságos képzeletbeli jövőkép rajzolódik ki, amelyet egy különleges installációval mutatnak be a Design Terminálban.
A programok időpontjáról az intézmény Facebook-oldalán lehet tájékozódni.
Kapcsolódó cikkek
- Brilliáns elmék a magyar fővárosban
- Láncreakció: tudományos verseny középiskolásoknak
- Emberek és robotok az Elysium előtt
- Múzeumi tárlatvezető robot Japánból
- Robotikai világbajnokságon lettek negyedikek nyírségi diákok
- 300 milliós csúcslaborban tanulhatnak a ferencvárosi "tudóspalánták"
- 3D-s térképet készítenek robotok a tűzvészek helyszínéről
- Magyar diák sikere az ISEF nemzetközi tudományos és innovációs versenyen
- Lehelet- és lábszagérzékelő robotot fejlesztettek ki Japánban
- Három dimenziós látogatás egy etruszk sírban
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.