Bitcoinnal lehet fizetni egy ciprusi egyetemen
A University of Nicosia ciprusi egyetem egy olyan megoldást vezetett be, amellyel méltán felhívta magára figyelmet. Az intézményben ezentúl Bitcoinnal is lehet fizetni.
Egy ciprusi magánegyetem alkalmazta elsőként a nem mindennapi megoldást, vagyis hogy elfogadja a digitális fizetőeszközt, a Bitcoint, amely egy kibocsátó nélküli nyílt forráskódú online fizetőeszköz. Az egyetem úgy nyilatkozott, hogy a hallgatók tavasztól a tandíjat is befizethetik Bitcoinnal.
Ez sokat segít majd a nemzetközi diákoknak, akik esetleg más országból kezdeményezik a befizetést, hiszen a Bitcoinok nem adókötelesek, nincsenek külön költségei a befizetésnek, és nincs mögötte központi szabályozás sem. Emellett pedig a pénz útját sem lehet nyomon követni, ami a biztonság szempontjából igen jelentős.
Az egyetem elmondása szerint bizonyos országokban rendkívül nehézkesek a nemzetközi fizetések, és számos külföldi hallgató van, aki havi részletet fizet. Az átviteli díjak bizonyos esetben a befizetések 5-10%-át is elérhetik, amelyet ezzel a megoldással kiküszöbölhetnek.
Az egyetem a jövőben a ciprusi kormánynál is lobbizik majd azért, hogy az ország kapcsolódjon be a Bitcoin kereskedelem, feldolgozás és banki központjába.
Forrás: TheNextWeb.com
Kapcsolódó cikkek
- Velencét is bebarangolhatjuk a Street View-val
- Okos szemüvegen dolgozik a Samsung?
- Virtuálisan életre kel a Bálna
- Már virtuálisan is bejárható az Iparművészeti Múzeum
- ARworks applikációk Augmented Reality jegyében
- A HP bemutatta legnagyobb teljesítményre képes vékony kliensét
- E-mail címre utalhatunk pénzt az IND és a PayPal új megoldásával
- Fizetős csatornák a YouTube-on
- Facebook: fizetőssé válnak egyes üzenetek
- Olcsóbb lesz a felsőfokú oktatás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.