Több mint 2 millió felhasználó fiók esett a hackerek áldozatául
A Trustwave új jelentése szerint több mint 2 millió felhasználói fiók esett a hackerek áldozatául a múlt hónapban, főként a népszerű oldalak fiókjai voltak a célpontok, mint például a Yahoo, LindekIn, Facebook, Twitter, Gmail.
Egy malware a bűnös azért, hogy több mint 2 millió fiók került veszélybe. A Trustwave friss jelentése szerint ez a kártevő hozzáfért a felhasználók bejelentkezési adataihoz világszerte. Az internetes biztonsági vállalat szerint a hackerek ellopták a felhasználóneveket és jelszavakat különféle oldalakról még a múlt hónapban a „Pony” névre keresztelt malware segítségével.
Itt nem az egyes vállalatok hálózatának gyengesége a probléma, hanem a felhasználók telepítették ezeket saját gépükre, és így lopták el az adatokat. A Pony akkor képes megragadni ezeket a jelszavakat, amikor a felhasználó bejelentkezik az adott szolgáltatásba. Mindezt Abby Ross, a vállalat szóvivője emelte ki a problémával kapcsolatban.
Igaz, hogy fény derült arra, mi is történt, ám az, hogy ki illetve kik állnak e mögött, azt egyelőre még homály fedi. A Trustwave blogjában azt írta, hogy a két orosz nyelvű közösségi oldal volt a célpont (a vk.com és az odnoklassniki.ru).
A malware-t úgy programozták, hogy a hitelesítési információkat Hollandiába küldte egy szerverre. Ám a szerver nem mutatja, hogy ezek az infók pontosan milyen országokból érkeztek, így nem lehet lebontani, hogy az egyes országokból hány felhasználó érintett. Azt azonban ők is megerősítették, hogy a támadások világszerte célozták a felhasználókat, beleértve az USA-t, Németországot, Szingapúrt, Thaiföldet is.
Szerencsére ezek az ellopott jelszavak soha nem kerültek nyilvánosságra, ugyanis a Trustwave kutatói képesek voltak elérni és vezérelő szerver által használt Pony botnetet, így sikerült visszanyerni a jelszavakat.
A vállalat további minden érintett szolgáltatót elért az ügyben, hogy informálhassák a felhasználókat az esetről. A Facebookon volt a legtöbb áldozatul eső fiók, majd a Yahoo, a Google-nél és a Twitter követte a sorban. A Facebooknak pedig már sikerült is elérnie azokat, akik érintettek voltak az ügyben, és kezdeményezte a meglévő jelszavak cseréjét elővigyázatossági okokból.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Izraeli lap: Palesztin kibertámadás történt izraeli állami szervek számítógépei ellen
- Csehországot is érinti a németországi adatlopás
- Milliók aggódnak Németországban egy nagyszabású adatlopási eset miatt
- Meghekkelték a Microsoft Office blogját
- Átlag 140 000 forintot vesztünk egy kibertámadás során
- Hackerek egy áruházlánc 70 millió ügyfelének adatait szerezték meg
- Guccifer feltörte a román hírszerzés főnökének elektronikus postafiókját
- Beperelték a Facebookot: Cégek figyelik üzeneteinket
- Meghekkelték a Skype Twitterét
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.