Egy autentikációs rendszer mind felett
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet kínálatában elérhetővé vált a NetIQ Advanced Authentication Framework. A megoldás lehetővé teszi, hogy a vállalatok egyetlen keretrendszerben használják, kezeljék és felügyeljék az összes hitelesítési és azonosítási eszközüket, az intelligens kártyáktól kezdve az egyszer használatos jelszavakon és az ujjlenyomat-leolvasáson át a mobiltelefonnal vagy pendrive-val történő azonosításig, illetve a tokenek használatáig.
A termék lehetővé teszi a szerteágazó autentikációs igényeket támasztó, nagyméretű szervezetek és környezetek felügyeletét is, mégis könnyen használható. Segítségével egyszerűen létrehozhatók az egyes felhasználókra, eszközökre vagy helyekre szabható házirendek, míg a sablonok és csoportos házirendek alkalmazásával jól áttekinthető marad az irányítópult még a legösszetettebb rendszerek esetében is.
A NetIQ Advanced Authentication Framework továbbá együttműködik a Microsoft Management Console eszközzel, ennek köszönhetően az IT-biztonsági szakemberek központi autentikációs házirendeket hozhatnak létre és felügyelhetnek, illetve delegálhatják a felügyeleti jogokat bizonyos házirendek vagy folyamatok felett.
A megoldás számos különféle autentikációs módszert és eszközt támogat, ezért a bevezetéséhez nincs szükség a meglévő eszközök lecserélésére vagy a folyamatok módosítására, hiszen a támogatott autentikációs eszköz lehet többek között a laptopba beépített ujjlenyomat-olvasó, egy pendrive vagy egy mobiltelefon is. Ráadásul a NetIQ mindig az elsők között kezdi el támogatni az újonnan megjelenő autentikációs technológiákat, tehát az Advance Authentication Framework használói biztosak lehetnek abban, hogy a jövőben megvásárolni kívánt eszközök is illeszkedni fognak a keretrendszerbe. Az újabb és a régi hitelesítési eszközök így egyszerűen használhatók egymás mellett.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb vállalat választotta a Novellt
- Elérhető a SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications legújabb változata
- OpenSUSE 13.1: Stabilabb működés, gyorsabb szolgáltatások
- A NetIQ Novell SUSE eredményei és tapasztalatai a jogosultságkezelésről
- Öt tanács az egyszerű, de biztonságos mobil nyomtatáshoz
- Katasztrófaelhárítás számokban
- Hódít a vállalati Linux
- SUSE Cloud 2.0: új generációs felhőmegoldás nyílt alapokon
- Kétlépcsős hitelesítést vezet be a Yahoo
- Csináld magad: vállalati jelszókezelés felsőfokon a NetIQ-val
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.