Bill Gates: 2035-re nem lesznek szegény országok
A Bill & Melinda Gates Alapítvány éves levele szerint az innovációknak, új vakcináknak, valamint a digitális forradalomnak köszönhetően a jövőben nem igazán beszélhetünk már szegény országokról. 2035-re, amit ma szegénynek tekintünk, az alsó-közép vagy felsőbb kategóriába emelkedhet majd.
Ebben a jelentésben azt a három mítoszt is próbálják eloszlatni, amely a szegény országokkal kapcsolatban él az emberekben. Ide tartozik az, hogy a szegény országok mindig is szegények maradnak, külföldi segítségre szorulnak, valamint az életmentés a populáció túlnépesedéséhez vezet.
Az első már önmagában sem állja meg a helyét, hiszen szociológiai kutatások bizonyítják, hogy a szegénység életciklus-jelenség. Ahogy egy embernél, úgy egy országgal kapcsolatban is beszélhetünk erről.
A Világbank definíciója szerint szegénynek számít az az ország, amely egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelme 1035 dollár vagy annál kevesebb. Jelenleg 36 ország esik ebbe a kategóriába.
Gates realista, és szerinte minden országban elérhető valamilyen változás 2035-re. Azt is hozzátette, hogy a fejlődés háború, politikai tényező vagy földrajzi jelenségek gátolhatja, de mindig vannak jó példák, melyekből csak tanulni kell.
Sokan a segélyezést pazarlásnak tartják, hiszen Amerikában előforduló jelenség, hogy ez kevésbé ösztönzi az embereket a munkavállalásra, ám Gates szerint ez egy „fantasztikus befektetés”, ez teremti meg a hosszú távú gazdasági fejlődés lehetőségét.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi innováció-menedzsment konferencia Budapesten
- Változzunk, hogy változtassunk!
- Valódi robotegyüttes lép színpadra New Yorkban
- Bill Gates: az egészség fontosabb, mint a technológia
- Tudomány és innováció konferencia
- Elindult a Samsung „Launching people” kampánya
- Új nyomtatási technológiát mutatott be az Epson
- Innovatív és kreatív hallgatókat díjaznak a Műegyetemen
- Bill Gates elismerte hibáját
- Tim Cook: A Microsoft másolja az Apple stratégiáját
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.