NetIQ PlateSpin Recon 4: a tökéletes felderítő
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhető a PlateSpin Recon 4, tervezési és elemzési megoldásának legújabb verziója. Az eszköz minden szükséges információt összegyűjt és rendelkezésre bocsát ahhoz, hogy a vállalatok egyértelmű képet kapjanak az alkalmazások és erőforrások kihasználtságáról, és optimalizálni tudják virtualizációs környezetüket.
Az eszköz segítségével pontosan áttekinthető és felbecsülhető a virtuális és fizikai kiszolgálókon futó informatikai szolgáltatások megóvásához szükséges infrastruktúra. A PlateSpin Recon leltárt készít a fizikai és virtuális gépekről, valamint összegyűjti az eszközök és szolgáltatások használati statisztikáit, így átfogó képet nyújt az adatközpontban futó alkalmazások és erőforrások felhasználási módjáról, illetve kihasználtságáról. Ezen információk megfelelő alapot biztosítanak a további tervezéshez, legyen szó akár szerverkonszolidációról, katasztrófa utáni helyreállításról, kapacitástervezésről vagy az adatközpont energiahatékonyságának optimalizálásáról.
Habár a legtöbb szervezet az optimális konszolidációhoz és teljesítményhez méretezi virtuális környezeteit, a biztonsági mentési és katasztrófa utáni helyreállítás területéről sokáig hiányzott ez az opció. A disaster recovery termékekhez kötődően az egyik nagy kihívást korábban az jelentette, hogy a vállalatok csak a legalapvetőbb jellemzőket tudták elemezni az informatikai szolgáltatásokkal és a tárhelyek kihasználtságával kapcsolatban, ezért nem rendelkeztek kellően részletes adatokkal, amelyek segítettek volna a biztonsági mentési folyamatok optimalizálásában, az adatvesztések minimalizálásában és a meglévő infrastruktúra hatékonyabb kihasználásában.
Mindez komoly dilemmát okozott az informatikus szakembereknek, mivel kénytelenek voltak költséges fizikai és virtuális biztonsági mentési infrastruktúrákat kiépíteni, hogy így védekezzenek az esetlegesen végleges biztonsági mentési hibák ellen, ugyanakkor a biztonsági mentési stratégia hatékonyságát nem tudták növelni.
A PlateSpin Recon 4 úgy oldja meg ezeket a problémákat, hogy részletes áttekintést biztosít a meglévő informatikai szolgáltatásokról, így lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy előre felmérjék és ellenőrizzék biztonsági mentési és helyreállítási terveiket. A termék tényszerű adatokat szolgáltat, és különféle forgatókönyveket modellez, amelyek révén pontosan megállapítható, hogy milyen specifikációkkal kell rendelkeznie egy új disaster recovery környezetnek. Használatával csökkenthetők a biztonsági mentési infrastruktúra fenntartásának költségei, és minimalizálhatók az esetleges üzleti veszteségek és leállások.
A tervezési és elemzési eszköz által szolgáltatott adatok a PlateSpin termékcsalád kiváló szerverkonszolidációs képességeivel kombinálva teljes, a korábbiaknál sokkal hatékonyabb biztonsági mentési stratégiák kialakítását és megvalósítását teszik lehetővé. A PlateSpin Recon segítségével felderített igények pontosan kiszolgálhatók a NetIQ PlateSpin Forge katasztrófavédelmi megoldással, amellyel egyszerűen tükrözhetők és védhetők teljes informatikai szolgáltatások, beleértve az adatokat, alkalmazásokat és operációs rendszereket.
A NetIQ PlateSpin Recon 4 már elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Retina szkenneres drónok kézbesíthetnek Dubaiban
- A Facebook adminok „lelepleződnek”
- Új Toshiba TUM-32PRO1 Ultra HD monitor
- A SUSE Linux Enterprise Server az Amazon kormányzati felhőjében
- A jövő autói egymással kommunikálhatnak
- A MÁV fejleszti utastájékoztató rendszereit
- Egy szerkezet, amely jelzi a drónok érkezését
- NetIQ Access Manager 4: hozzáférés-kezelés felsőfokon
- A cukorral töltött akkumulátoroké a jövő?
- Samsung-Novell: biztonságosabb vállalati mobilhasználat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.