Az Apple és a Google küzd a Flappy Bird klónok ellen
Hivatalosan is megszűnt a Flappy Bird játék, ám a klónok azóta szép számmal szaporodnak. Az Apple és a Google azonban elszántan küzd azért, hogy ezek az appok ne kerüljenek be alkalmazásboltjukba.
Nemrég számoltunk be róla, hogy a fél éve megjelent Flappy Bird alkalmazás lekerül az app store-ok virtuális polcáról, ugyanis a játék fejlesztője úgy döntött, nem bírja tovább a hirtelen jött népszerűséget, és nyugalomra vágyik, így a játék forgalmazását megszűnteti.
Azóta viszont szép számmal jelennek meg a különféle klónok, melyek kihasználva az eredeti app népszerűségét és a felhasználók felháborodását, igyekeznek utat törni maguknak. A Google és az Apple azonban elszántan igyekeznek, hogy ezek ne szaporodjanak el.
A fejlesztők felháborodásuknak hangot adva Twitteren csiripeltek élményeikről. Ken Carpenter, a Flappy Dragon fejlesztője tweetelt arról, hogy játékát az Apple elutasította arra hivatkozva, hogy az app megtévesztő. Erre számos válasz érkezett, más fejlesztők is hasonló esetekről számoltak be.
Az Apple szóvivője arról nyilatkozott, hogy a vállalat nem csupán a „flappy” névre hallgató appokra van kihegyezve, hanem minden olyan megoldásra, mely az eredeti játékot kívánja helyettesíteni valamilyen módon.
A Google pedig azt írta Carpenternek, amikor eltávolították appját, hogy ne használjon irreleváns, megtévesztő illetve túlzó kulcsszavakat az alkalmazás leírásánál és a címben. Ő is válaszolt a vállalatnak egy mondatban, melyben azt írta, hogy a Flappy Dragon a legjobb flappy játék most, hogy a Flappy Bird megszűnt.
A fejlesztő megkísérelte másodszor is regisztrálni alkalmazását, ám újabb leutasításba ütközött. Ezután megváltoztatta az app nevét Derpy Dragonra, és így már nem kötött bele a vállalat. Az alkalmazás jelenleg is elérhető a Google Play áruházban.
Nem Carpenter volt az első, aki nevet változtatott azért, hogy applikációja bekerülhessen az alkalmazásáruházba. A Flappy Bee játékot is átkeresztelték Jumpy Bee névre az App Store-ban, ám egyelőre nem lehet tudni, hogy ez az Apple kérésére történt-e vagy sem.
Mindenesetre a Google Play Store-ban még az eredeti néven fut a játék, vagyis a két vállalat még csak most kezdi igazán felvenni a harcot a „flappy-áradattal”, és a korábban feltöltött appok egyelőre köszönik szépen, jól érzik magukat.
Forrás: TheVerge.com
Kapcsolódó cikkek
- Több mint egymillióan tölthettek le a Google Play áruházból egy kártevőt
- Januárban több mint 10 millió androidos alkalmazást azonosítottak
- A Windows teret engedne az Android alkalmazásoknak
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Viszlát, Flappy Bird! – besokallt az idegölő játék fejlesztője
- MIXELEK – a Cartoon Network és A LEGO közös terméke
- ROG Nomad: ASUS hátizsák utazó játékosoknak
- Egyre több alkalmazást töltünk le
- Mobilon tesztelik a Facebook keresőmotorját
- Játékok érkeztek Google Glassra
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.