Az Eaton 9PX UPS támogatja a párhuzamos üzemmódot
Az Eaton energiagazdálkodással foglalkozó vállalat bejelentette a párhuzamos üzemmódot a 9PX UPS energiatakarékos szünetmenteseknél az Európa, Közel Kelet és Afrikai (EMEA) régióban. Az új fejlesztésnek köszönhetően az IT vezetők és rendszergazdák most még több eszköz biztonságos áramellátását tudják biztosítani.
Az Eaton megoldásának köszönhetően kisebb adatfeldolgozó központokban, ipari és orvosi területeken egyaránt lehetőség nyílik még több eszköz biztonságos áramellátára – két darab 9PX UPS-t használatával párhuzamos üzemmódban vagy redundáns rendszerként egy második eszköz telepítésével. Lehetőség van arra is, hogy konfiguráljunk két darab 9PX-et párhuzamosan kapcsolva úgy, hogy automatikusan képesek legyenek átváltani redundáns és teljesítménynövelt üzemmód között, a terhelési szinttől függően.
Az 9PX UPS egyedülálló Eaton Hot Sync technológiát alkalmaz, amely lehetővé teszi a párhuzamosan üzemmódot az egységek közötti közvetlen kommunikáció hiányában is. Kiküszöböli a párhuzamos konfigurációban a master-slave technológia miatt előforduló egyedi hibapontot, így a rendszer jelentősen magasabb szintű rendelkezésre állást biztosít.
Ehhez az üzemmódhoz a 9PX szünetmenteseknél az Eaton kétfajta ModularEasy egységet ajánl: egyet az 5-6 kVA-os teljesítményű szünetmentesekez, egy másikat pedig a 8 - 11 kVA-es UPS-ekhez. A Modular Easy a két UPS modul között összeköti az szünetmentesek be-, és kimeneti csatlakozásait, valamint tartalmaz egy beépített szerviz bypass kapcsoló funkciót is. A ModularEasy egységek önállóan is rendelhetőek meglévő berendezésekhez utólagos telepítéssel, vagy megvásárolható komplett csomagként is, amely magában foglalja a két UPS-t, egy ModularEasy-t, két hálózati kártyát és a szükséges tartozékokat.
Az új 9PX szünetmenteseket párhuzamos üzemmódra kész állapotban szállítják idén április közepétől. Ha a már meglévő UPS-nél szeretnénk párhuzamos üzemódot megvalósítani, csak egy egyszerű firmware frissítésre van szükség.
Kapcsolódó cikkek
- Elektronikusan is kérhetik számláikat az OTP SZÉP kártyások
- Az Eaton bemutatta szünetmentes tápegségeinek új sorozatát
- Drónokkal internetet – a Facebook megvenné a Titan Aerospace-t
- Hazai találmány az első Mastercard integrációjú digitális pénztárca
- Itt az adat, hol az adat?
- Elérhető az új Novell Open Enterprise Server
- NetIQ PlateSpin Recon 4: a tökéletes felderítő
- Retina szkenneres drónok kézbesíthetnek Dubaiban
- A Facebook adminok „lelepleződnek”
- A jövő autói egymással kommunikálhatnak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.