Tizennégy magyar cég a hannoveri CeBIT-en
Tizennégy magyar cég mutatkozik be Hannoverben a hétfőn megnyíló CeBIT információtechnológiai kiállításon a Nemzeti Külgazdasági Hivatal segítségével (HITA) - közölte a HITA. A CeBIT a világ egyik legnagyobb nemzetközi informatikai szakvására, Európában pedig a legnagyobb, amelyen tavaly több mint 4 ezer kiállító és 285 ezer szakmai látogató vett részt a világ 120 országából.
Mint írták, a kiállítás ideje alatt valósul meg a Future Match elnevezésű üzletember találkozó is, a világ legnagyobb vállalkozásfejlesztési hálózata, az Enterprise Europe Network hálózat szervezésében. Az esemény kiváló alkalmat biztosít az információs és kommunikációs technológiai (IKT) területen tevékenykedő vállalkozásoknak új üzleti lehetőségek, partnerek vagy k+f kapcsolatok felkutatásában.
A 2013-es Future Match-en 33 országból 370-en vettek részt és 1250 tárgyalást bonyolítottak le; idén 13 magyar cég képviselője regisztrált a szektor legjelentősebb kiállítása alatt megrendezendő programra.
A HITA a kiállító cégek mellett további húsz IKT-vállalat képviselői számára biztosított ingyenes belépőjegyeket - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- CeBIT: Robotkézfogástól az adatbiztonságig
- A digitális biztonság lesz az idei CeBIT fő témája
- Misztikus kísérletek, villamdelejes forgony, influenciagép a kiállításon
- Megkezdődik a Mobil Világkiállítás Barcelonában
- Samsung csúcstechnológiás kijelzők az ISE 2014 kiállításon
- CES 2014: látványos külsőségek vs. belső univerzum
- Új dimenziókat hozhat a CES 2014: Elég végre a fanyalgásból
- Debreceni találmány csökkentheti a fűtési költségeket
- CES 2014: szemmel vezérlés, 3D nyomtatás és appok
- MOHAnet a németországi Medica2013 szakvásáron
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.