Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
Online programozói versennyel toboroznak
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
Az Ipari Internet kifejlesztése a GE egy globális projektje, aminek egy jelentős része Magyarországon valósul meg hazai szakemberek bevonásával. Az Ipari Internet javítani fogja az egészségügy minőségét, szélesíteni az elérhetőségét és csökkenteni a költségét is, szerte a világon. Egyetlen százalék hatékonyságjavulás 63 milliárd dollár megtakarítást jelenthet a világegészségügy számára. Ez óriási kihívás, amihez a legjobbak szakemberekre van szükség.
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
A fejlesztői stratégiára és képességekre épülő Bitfection játék a JAVA programozáshoz értő szoftvermérnököket igyekszik bevonni a GE világába. A Bitfection egy rendkívül izgalmas optimalizációs probléma megoldására épül. A játékosoknak egy több tízezer pixelt tartalmazó fiktív orvosi leleten kell azonosítaniuk elváltozásokat, beteg pixelcsoportokat. A beteg területek megtalálása és megjelölése néhány tucat nanorobot feladata, melyek működését a játékosok által Java programnyelven megírt viselkedési logika irányítja.
A játék körökre osztott, minden robot egy akciót hajthat végre körönként: például mozoghat, szkennelheti a környezetét, vagy megjelölheti a beteg pixeleket. Az eltérő akciók eltérő energiaszükséglettel rendelkeznek. A kihívást a robotok rendelkezésére álló véges energia minél optimálisabb felhasználása jelenti, ugyanis ha elfogy egy robot rendelkezésére álló energia, akkor nincs lehetősége további akciók végrehajtására.
A játékosok öt különböző, egyre nehezedő pályán próbálhatják ki kódjukat, melyek közül az utolsókat már csak az igazán jó stratégiát használó nanorobotok tudják eredményesen megoldani. A fentiekből kitűnik, hogy a játékosok nem egy triviális problémával állnak szemben, hanem egy érdekes és elgondolkoztató feladattal, melynek nem csak egy jó megoldása lehet.
A pályák sikeres teljesítését követően a játék különböző paraméterek segítségével kiértékeli a játékos kódját és pontozza annak teljesítményét, ezáltal lehetőség nyílik annak összehasonlítására más játékosok eredményével. A legmagasabb pontszámot elérő játékosokkal a GE fel fogja venni a kapcsolatot és felkínálja egy állásinterjú lehetőségét. Természetesen a GE a pontszámon kívül a kódminőséget és a megoldás eleganciáját is figyelembe veszi majd az esetleges interjúk során.
A sikeres felvételin átjutott szoftverfejlesztők később nemcsak a világ egyik legizgalmasabb szoftverfejlesztői projektjében vehetnek majd részt, hanem saját területük legjobbjaival dolgozhatnak együtt egy inspiratív munkakörnyezetben, egy globális cég nemzetközi csapatában, ahol a kiemelkedő tehetségek számára a cég további tanulási és karrierfejlesztési lehetőséget is kínál.
A verseny március elején indul és egy kreatív kampány keretein belül online és offline csatornákon jut majd el a fejlesztőkhöz: nagy irodaházak menzatálcáin, óriásplakátokon, online folyóiratok felületén tűnnek majd fel a kis robotok és a játék weboldala. A játék a bitfection.com címen, míg a projektről bővebb információ a GE Healthcare microsite-ján, a minds.hu oldalon érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Békéscsabai informatikus indulhat a jövő évi szakmai világbajnokságon
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny
- Melyik lesz az ország legjobb IT-csapata?
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny
- Véget ért a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság
- Programozó verseny középiskolásoknak a Pannon Egyetemen
- Véget ért az NNG programozói versenye
- Több mint 160 nevezés érkezett az Appra magyar! versenyre
- Magyarország legjobb programozója kerestetik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.