Internetes zaklatás: minden harmadik tizenéves érintett
Nőtt az internetes zaklatás miatti segélyhívások száma. A kékvonalat működtető alapítvány pszichológusa a Kossuth Rádiónak arról beszélt, hogy szinte minden napra jut olyan telefonhívás, ami az internettel hozható összefüggésbe.
A probléma ugyanakkor komoly fenyegetést jelent a fiatalabb korosztályra nézve, a tengerentúlon az utóbbi időben számos olyan esetről számoltak be, amelyek öngyilkossággal végződtek.
A médiában bemutatott tragédiáknál is sokkal ijesztőbb azonban, hogy a megfélemlítések hatására hányan vannak azok, akiknek egyáltalán csak megfordul a fejében, hogy az öngyilkosság potenciális is kiutat jelenthet - hangsúlyozta a Kossuth Rádióban a Felelős Társadalomért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi tagja.
Huber Károly arra hívta fel a figyelmet, hogy az online zaklatások és megfélemlítések esetében olyan intézményesített megoldásra van szükség, amely a megelőzésre koncentrál. Véleménye szerint ezért már általános iskolában meg kellene tanítani a gyerekeket a "felelős digitális állampolgárságra".
A műsorban Mayer Erika internetjogász beszélt arról, hogy mi a teendő, ha számunkra nem kívánatos tartalommal találkozunk a világhálón. A szakember elmondta: ha az adott weboldalon szereplő tartalom jogellenes, akkor azért minden esetben az oldal fenntartója felel, amennyiben nem távolítja el.
"Jóval szűkebb a mozgástér akkor, ha én ugyan károsnak ítélem meg az oldalon közzétett információt, ám az nem jogellenes. Különösen nehéz bármit is tenni az ügyben, ha a tartalom külföldi szervereken van" - mutatott rá. Hozzátette: működnek ugyanakkor olyan bejelentővonalak, amelyek ilyen esetekben is segítséget nyújthatnak.
A témáról részletesen a www.megfelemlites.hu oldalon olvashat.
Kapcsolódó cikkek
- Uniós bírálatok özöne zúdul Ankarára a Twitter betiltása miatt
- Konzervdoboz segítségével lopta az internetet egy kazincbarcikai férfi
- Gyermekbarát YouTube fejlesztésén dolgozik a Google
- Az internet-előfizetések száma nőtt, a szolgáltatók száma csökkent tavaly
- Salgótarjánban folytatódik a Digitális Közösség Program
- A legnépszerűbb mobiltelefonos csevegőprogramot is elérte a cenzúra Kínában
- Mikor hal meg a Facebook? Maximum, ha öngyilkos lesz…
- Megtartotta első ülését a Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal
- Szakembereket képeznek Kínában az internetes közvélemény befolyásolására
- Az internet-előfizetők negyedét korlátozzák a szolgáltatók
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.