Élénkülő gazdaságra, a különadók csökkenésre számít a Magyar Telekom
Bizakodással tekint a Magyar Telekom az idei évre, bővülő gazdasággal és élénkülő belső fogyasztással számol - mondta Christopher Mattheisen, a cég vezérigazgatója a Forbes áprilisi számának adott interjúban. Azt is kifejtette, számít a különadók csökkenésére, de arra nem, hogy a társaság fő tulajdonosa, a Deustche Telekom kivásárolja a kisrészvényeseket.
Csak a magyar működést nézve, pozitív is lehetne a növekedés, illetve nagyon közel lenne a nullához - mondta. Véleménye szerint a tévében és a mobilnetben, ha lassuló ütemben is, de marad a növekedés, és több új szegmens is van, ahol még komoly potenciál mutatkozik. Jól látható az is - tette hozzá, hogy a hasonló cégek külföldön jobban tudnak teljesíteni, ez pedig az adott országok gazdasági helyzetétől függ.
A kormánnyal kötött partnerségi megállapodásról Christopher Mattheisen elmondta, az a legfontosabb, hogy azonosítani tudták a közös célokat. "Ők is látják, és mi is, hogy a szélessávú infrastruktúrára szükség van, és uniós források is vannak rá" - közölte. Úgy vélte, hogy a megállapodás az egész iparág és az ország szempontjából is jelentős eredményeket hozhat.
Hozzátette, szerepel a megállapodásban, hogy a kormány felülvizsgálja az adózási szabályokat és az ágazati szabályozási környezetet. "Ezt úgy értékelem, hogy kormányzati partnereink látják: a túladóztatás hátráltatja a távközlési infrastruktúra további kiépülését. Érzik, hogy változtatni kell, és tudják, hogy különben elmaradnak a szükséges nagyberuházások. Márpedig ezek feltétlenül szükségesek nemcsak az emberek életminőségének, de a vállalkozások és az ország versenyképességének javításához is" - mondta vezérigazgató.
A várható mobilfrekvencia-tenderről kifejtette, novemberben kezdődött a folyamat, s türelmesen várják, mely frekvenciák, milyen feltételekkel, milyen csomagolásban, milyen eljárásban lesznek meghirdetve. Remélik, az idén sor kerül a tenderre - tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- A Facebook kibabrált a nagy technológiai cégekkel
- A webáruház új trendjei
- A Magyar Telekom internetszolgáltatásával épülnek ki a Fizetési Pontok
- Összefogott GE, az AT&T, a CISCO és az Intel a gépek és emberek együttműködéséért
- A Magyar Telekom 7,78 milliárd forint osztalékot kap macedón leányvállalatától
- BYOD: A mobilbiztonság aktuális trendjei
- A Telekom az idén is meghirdeti nemzetközi innovációs pályázatát
- A vállalatok jobban tartanak saját alkalmazottaiktól, mint a hackerektől
- IDC: az új technológiák teljesen átalakítják a vállalati informatikát
- Nagyot erősödött a hazai it-piac
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.