Miskolci siker a kínai szuperszámítógépes döntőben
A Miskolci Egyetem csapata Európából egyedüliként jutott a kínai szuperszámítógépes verseny döntőjébe.
Kína harmadik legnagyobb városában, Kantonban, a Szun Jat-szen Egyetemen rendezték meg az Asia Student Supercomputer Challenge 14 (ASC14) verseny döntőjét. A versenyre 5 kontinensről, 82 egyetem csapata nevezett, ebből az első forduló megméretésein túljutva 16 csapat került be a verseny döntőjébe.
A döntőbe jutottak között Európából egyedüliként szerepelt a Miskolci Egyetem informatikushallgatókból álló csapata, és megkapta a döntőbe jutottaknak járó First Prize elismerő díjat.
Óváriné dr. Balajti Zsuzsanna, a Miskolci Egyetem tanulmányi rektorhelyette a sajtótájékoztatón elmondta, az egyetem univerzitás jellege nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a diákok vezetőtanáraik által ne „csak” egy szuperszámítógép megalkotására legyenek képesek, hanem más tudományterületeken folytatott kutatások számításait és geometriai modellezéseit is képesek legyenek az informatika nyelvén megfogalmazni.
A házigazda Szun Jat-szen Egyetemen található a világ jelenleg leggyorsabb szuperszámítógépe, a több mint 3.1 millió processzormagot tartalmazó Tianhe-2 (Tejút-2). Az egyik feladatot minden csapatnak ezen a szuperszámítógépen kellett végrehajtani, mindenkinek a számára kiosztott 1024 csomóponton (kb. 200 ezer processzormagon).
hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- Százmillióan függnek számítógépes játékoktól Kínában
- Egyre nehezebb az i-közvélemény állami befolyásolása Kínában
- Tíz év a szuperszámítástechnika mércéjével
- A Cisco nemzetközi versenyt hirdet startup vállalkozásoknak
- Új munkakört teremtett az illegális szexuális tartalmak elleni harc Kínában
- Az Xbox One a Kínai piacra is betör
- Nincs versenyképesség szuper-számítástechnika nélkül
- Hungarian Cloud Award 2014: a Tresorit a legjobb magyar cloud szereplő
- Közép-Európa legnagyobb innovációs versenyének döntője zajlott Budapesten
- Szigorodik a kínai internet szabályozása