Valós idejű statisztikai portált indít a Kaspersky Lab
A Kaspersky Lab számára számos egyedi statisztikai adat áll rendelkezésre, amelyek valós képet adnak az online világ aktuális helyzetéről és „lakóiról”. A vállalat új portálja egybegyűjti a világ összes tájáról beérkező, a felhasználókkal kapcsolatos statisztikákat arról, hogy milyen eszközöket használnak és milyen veszélyekkel kell szembenézniük a világhálón.
Hogy teljes legyen a kép, a számítógépes fenyegetettségi adatokat a felhasználóktól begyűjtött statisztikai adatok egészítik ki. A látogatók többek között azt is megnézhetik, hogy pontosan hány e-mailt küldtek az elmúlt évben, hány blogbejegyzés született és hányan tweeteltek az elmúlt 24 órában.
„Az internet-felhasználók száma napról napra növekszik, csakúgy mint az eszközök száma, és sajnos ezek a tendenciák növelik a támadások gyakoriságát is. Így nem meglepő, hogy az azonosított rosszindulatú mobil alkalmazások száma már meghaladja a 11 milliót. Saját és külső forrásból származó statisztikai adatokkal igyekszünk megmutatni, hogy a kibertér milyen hihetetlen sebességgel tágul, és ez a növekedés nem csak új lehetőségeket, hanem új kockázatokat is rejt magában.” - mondta Sergey Novikov, a Kaspersky Lab Global Research & Analysis csapatának igazgatóhelyettese.
A valós idejű fenyegetettségekről készült statisztikai adatokat részben a vállalat Kaspersky Security Network felhő alapú szolgáltatása szállítja, részben pedig a worldometers.info és a realityclock.com online statisztikai szolgáltatók.
Az új számítógépes fenyegetéseket a vállalat antivírus elemzői a világ minden tájáról folyamatosan elemzik, hogy a különböző időzónákat kihasználva, naprakész információkat tudjanak szolgáltatni a felhasználók számára. Az újonnan észlelt fenyegetések azonnal elérhetőek a vállalat adatbázisában, és ezáltal minden termék adatbázisába is bekerülnek. Ha arra vagyunk kíváncsiak, hogyan is dolgoznak nap mint nap a vállalat elemzői, akkor most egy virtuális túra keretén belül betekintést nyerhetünk a cég moszkvai központjának munkájába.
Kapcsolódó cikkek
- Nulladik napi sérülékenység az Adobe Flash Playerben
- Több felhasználó, több támadás: Bitcoinnal kereskedik? Jól meggondolta?
- Az adathalász támadások harmada a pénzünkre pályázik
- Kaspersky Lab: a TOR-hálózat valóban biztonságos és nem feltétlenül rossz
- Az internet árnyoldala: a Kaspersky Lab 900 rejtett szolgáltatást azonosított
- A legtöbb mobilvírus a pénzünkre utazik
- Rejtett fenyegetés a laptopok BIOS-ában
- Kiberbiztonság: a Kaspersky Lab Nemzetközi Tanácsadó Testületet alapított
- The Mask: 7 éve tartó globális kibertámadást észlelt a Kaspersky Lab
- A sérülékeny szoftverek komoly biztonsági problémát okoznak a magyar vállalatok harmadánál