Öt tanács a biztonságos vállalati fájlmegosztáshoz

forrás: Prím Online, 2014. június 11. 16:22

Sok IT-szakember számára komoly gondot okoz, hogy a felhasználók előszeretettel emelik ki a céges dokumentumokat a szervezet biztonságos infrastruktúrájából. Márpedig a vállalati felhasználók nagy része megszokta a kényelmes fájlelérést és az egyszerű dokumentummegosztást. A vállalati dokumentumokat is sokszor gondolkodás nélkül osztják meg a privát felhasználásra szánt felületeken, ami jelentős adatbiztonsági problémákhoz és egyéb nehézségekhez vezet.

 

1. Egyszerűbb verziókövetés


Mindig zavart okoz, ha egy adott dokumentumból több különféle, régebbi és újabb változat kering az alkalmazottak között, például e-mailben vagy pendrive-on. Időbe és energiába kerül kideríteni, melyik munkatárs melyik verzióból dolgozik, kinek kell frissebb példányra váltania, és mennyit változtattak a legutóbbi mentés óta a dokumentumon.

 

A helyi fájlmegosztó megoldások egyszerűen orvosolják ezt a problémát, hiszen bármikor, bárhonnan hozzáférést biztosít a fájlokhoz minden illetékes számára, így nem kell azokat semmilyen másik felületre átmásolni vagy átküldeni.


2. Könnyen megtalálható fájlok


Ha többen dolgoznak egy adott dokumentumon, azt sok esetben nehéz fellelni a hálózaton, mert minden hozzájáruló máshová helyezi át a munkája során. Ennek az az eredménye, hogy rengeteg időt eltöltünk a dokumentumok keresésével - a tényleges munka helyett.

 

A helyi fájlmegosztó megoldásban a már bevált mappastruktúrát és rendszerezési elveket használhatjuk, így minden könnyen megtalálható és elérhető.


3. Biztonság


Ha azt mondják, adatszivárgás vagy adatlopás, mindenkinek eszébe jut valamilyen friss példa, hiszen folyamatosan érkeznek hírek az újabbnál újabb incidensekről. A legtöbb esetben a hackereken kívül más személyek is felelősek a betörésekért: azok az alkalmazottak, akik „bezárták ugyan az ajtót, de az ablakot már elfelejtették becsukni”.

 

A helyi fájlmegosztó megoldások az IT-környezet már érvényben lévő biztonsági előírásai és eszközei segítségével védik a fájlokat, miközben a felhasználók számára biztonságos hozzáférést garantálnak az adatokhoz. Így biztosak lehetünk abban, hogy nem kerülünk az újságok címlapjára az adatlopási incidensek legújabb áldozataként.


4. Fájlméret


A legtöbben privát felhasználásra szánt felhőszolgáltatásokat használnak, mivel azok ingyenesek és egyszerűen használhatók. A tárhely azonban korlátozott, ezért az igazán nagyméretű fájlok közül csupán néhányat lehet ilyen helyen tárolni és megosztani. Ez igen kellemetlen lehet olyan esetben, amikor például az otthoni laptopunkról szeretnénk a munkahelyi gépünkre eljuttatni több nagy PDF fájlt.

 

Ezzel szemben a helyi fájlmegosztó rendszerek a vállalat szervereit használják, nem egy másik szervezetét. Így a fájlméret nem okoz semmilyen problémát.


5. Elégedett IT-részleg


A helyi fájlmegosztó megoldás nem csupán a felhasználók életét teszi egyszerűbbé, a vállalat informatikai szakembereinek is megkönnyíti a munkáját. Egy ilyen termék révén az IT-részleg kevés idő- és energia-befektetéssel, a meglévő biztonsági előírások és eszközök kihasználásával, biztonságos feltételek mellett garantálhatja a felhasználók számára a hatékony munkavégzéshez szükséges fájlhozzáférést.

 

Az igazán jó helyi fájlmegosztó megoldások ugyanolyan egyszerűen kezelhetők, mint a felhasználók által már jól ismert és kedvelt felhőalapú termékek. Aki kipróbál egy ilyen eszközt a vállalati infrastruktúra keretein belül, hamar azt kívánja, hogy a privát fájlokhoz is hasonló megoldást használhasson.



 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01