Zuhanó repülőnek nézték a Google hőlégballonját
Többen is zuhanó repülőgépnek vélték a Google Loon projekt egyik hőlégballonját, melyet többek között Új-Zélandon tesztel a vállalat. Többen még a segélyszolgáltatokhoz is betelefonáltak a furcsa jelenség miatt.
A keresőóriás Loon Projekt néven jegyzett vállalkozása egy világméretű kísérlet részeként jött létre tavaly júniusban Új-Zélandon. A projekt keretében tesztelik azokat a hőlégballonokat, melyekkel a Föld elmaradott régióiba szeretné a vállalat eljuttatni az internetet. A cél, hogy az atmoszférában kiépítsenek egy vezeték nélküli hálózatot, hogy ezzel olyan helyekre is eljusson a net, ahol nem érhető el a kábeles hozzáférés.
A Google Új-Zélandon tesztelte a ballonokat napokban, melyek közül az egyik eltévedt példányt egyesek zuhanó repülőgépnek tituláltak. Többen is betelefonáltak a segélykérő vonalakra, mivel nem tudták mire vélni, amit messziről láttak. A helyszínre mentőhelikoptert is küldtek, hogy kiderítsék, mi történt valójában.
Az egyik ballon valóban az óceánban landolt. A vállalat megerősítette a hírt a The Wall Street Journalnak, és kifejtette, hogy nehéz a ballonokat egy helyben tartani a széljárás miatt.
Nem ez az első eset, hogy a Google lufijai felhívják magukra a figyelmet. A múlt hónapban Washingtonban okozott kisebb felfordulást egy eltévedt ballon, amelyet a városban teszteltek. Sikerült megtalálnia néhány távvezetéket, mely kisebb károkat okozott az áramellátásában. Nagyjából öt órára kiütötte a villamosenergiát a város egyes lakói számára.
Forrás: Techspot.com; Kép: redwrite.com
Kapcsolódó cikkek
- Műholdcéget vett a Google
- Irak blokkolja a közösségi oldalakat
- Egyre nagyobb mértékben korlátozzák a Google-szolgáltatásokat Kínában
- Elkészült a digitális Légifelvétel Archívum
- Xbox One-ra, PlayStation 4-re és PC-re is érkezik a GTA V
- Népszerűbb a Chrome az USA-ban, mint az IE
- Belső tesztelésen a MOL Bubi
- Rendhagyó tanórákat tartottak a Telenor munkatársai
- Több százmillió internet-fogyasztót műholdakról akar elérni a Google
- Bárki törölheti magát a Google-ből
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!