Védelem a Palmnak
"Ez a károkozó csekély veszélyt jelent a felhasználókra, mivel a program csak gyakorlati működését bizonyította"-nyilatkozta Mikko Hypponen az F-Secure Corporation Anti-Virus fejlesztési részlegének vezetője. "Az F-Secure eddig még nem értesült a program által okozott károkról. Mivel a károkozó nem vírus, ezért nem képes magát más fájlokba juttatni, és nem is továbbítódik automatikusan. A Palm Virus, PALM/Liberty, Liberty Crack, Warez.prc és Crack 1.1 néven is ismert program a Palm, Handspring, IBM, TRG és Symbol Technologies által gyártott készülékeket is képes megtámadni."
Fertőzöttségre utaló jelek
A károkozó program a Liberty alkalmazáséval megegyező ikonnal, Crack 1.1 néven jelenik meg az eszközsoron. Úgy viselkedik, mint egy "Crack", mely feltöri a "Liberty" alkalmazást, így lehetővé téve a Nintendo GameBoy játékok Palm-OS gépeken történő futtatását. A crack azt állítja, hogy az ingyenesen elérhető shareware verziót átalakítja a regisztrált, éles verzióra. Ha a felhasználó megpróbálja futtatni a programot, a károkozó aktiválódik, és megpróbál a gépről minden alkalmazásfájlt letörölni, majd újra bootolni.
Személyi számítógépeken a károkozó egy 2,663 byte méretű, "liberty_1_1_crack.prc" nevű fájlként jelenik meg.
Helyreállítás
A fertőzött Palm OS alapú gépek a HotSync manager segítségével helyreállíthatók. A rendszert úgy kell beállítani, hogy a számítógép felülírja a handheldet.
Kapcsolódó cikkek
- Biztonsági rés a biztonsági szoftvereken
- Lassítja a gépet a vírusirtó? - Biztonsági csomagok sebességtesztje
- Kritikus Adobe Reader/Acrobat sebezhetőség
- Vírusirtók honlapjai ontják a kémprogramokat
- Legmagasabb pontszám a Trend Micronak
- Feltérképezték a vírusírás jövőbeni gócpontjait
- Bhutto halálából profitáltak a vírusírók
- Megjelent az első adatlopó szoftver Mac-re
- Veszélyes Rootkit vírus fertőzi a Windows PC-ket
- A Storm-Worm nyomdokaiba lép egy új kártevő