A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
A Google budapesti oktatóközpontja, a Google Ground biztosítja a helyszínt a Skool programozói táborának. A 11 és 13 év közötti lányoknak szóló foglalkozás alatt a résztvevők egészen újszerű megközelítésben fognak megismerkedni a programozás alapjaival neves IT vállalatoktól érkezett vendég-trénerek segítségével.
10 napon keresztül kódolhatnak a lányok
A nyár folyamán két hétre több mint egy tucat 11 és 13 év közötti lány foglalja el a Google Groundot, ahol a Skool kéthetes nyári táborát rendezik meg. A szervezők kifejezetten a fiatalokra szabták a tananyagot, amely a hagyományos keretektől eltérően gyakorlatias és élményalapú lesz. A foglalkozások minden nap 09:00 és 16:00 óra között zajlanak majd, és a lányok különböző programozási környezettel ismerkedhetnek meg az itt töltött idő alatt. Ezek segítségével fogják megoldani a Vénusz Misszióra keresztelt űrhajós projektet, amelyben a feladat egy bolygóközi expedíció lemodellezése lesz.
A fiatalok megtervezik az űrhajó röppályáját – ehhez Scratch programot fognak használni, mely kifejezetten arra való, hogy gyermekeket tanuljanak programozni. A lányok emellett robotokat és weboldalt is fognak tervezni, a végeredményt pedig csapatokat alkotva prezentálják majd. A szervezők a 10 napos tábor tematikáját úgy építették fel, hogy a lányok a gyakorlati képzésen keresztül valódi tapasztalatot szerezzenek a programozás területén.
„Programjainkkal arra törekszünk, hogy megmutassuk a fiatal lányoknak, hogy miről szól a technológia, és hogy milyen jövőbeni karrierlehetőségek rejlenek számukra ebben az izgalmas világban” – mondta Koleszár Szilvi, a Skool egyik alapítója. Emellett hozzátette, hogy céljuk továbbá az is, hogy a fiatalok a tanulást sikerélményként éljék meg, mint felfedező, örömteli tevékenységet.
Az oktatói gárda tapasztalt tanárokból, számos IT vállalat legjobb szakembereiből és a legjobb egyetemekről érkező instruktorokból állt össze, így a lányok egyúttal személyes sikertörténeteket is hallhatnak. Az elkötelezett trénerek számára Ashley Gavin, az Egyesült Államokbeli Girls Who Code szervezet tananyagért felelős igazgatója tartott felkészítőt néhány héttel ezelőtt.
Ez csak játék – vagy mégsem?
A tábor fontos állomása a Skool hosszú távú projektjének, amely kezdeményezést a Facebook, a Yahoo, az NNG, a Dealogic, a Morgan Stanley, a Mimox, a Misys, a Gravitalent és a LogMeIn is támogatja. A játékos gyakorlatokon alapuló oktatást a lányok azonban nem csak a táborban tapasztalhatják meg. A 10 napos programot megelőzően ugyanis a Skool egynapos műhelyfoglalkozásokat is tart különböző IT vállalatoknál. Az első kettő már sikeresen le is zajlott június 14-én, a Dealogicnál, és június 21.-én az NNG-nél. Mindkét vállalat székhelyén 15-15 lány egy közös koncepció mentén programozhatott le saját elképzelése szerint egy rövid történetet – ebben szakmai segítséget lelkes önkéntes programozóktól kaptak. A műhely alapvetően a diákoknak szólt, azonban a workshop elején a Skool alapítói bemutatták a szülőknek is, hogy miről szól a start-up jellegű kezdeményezés.
Annyira megtetszett, hogy komolyan elgondolkodtam a középiskola-választáson. Lehet, hogy ilyen irányban tanulok tovább? – írta az egyik részvevő a műhely értékelő lapjára. A cél pontosan az, hogy a lányok fontolóra vegyék az informatikai karrier lehetőségeit.
A következő workshop a Yahoo-nál lesz, ahol weboldalt fejlesztenek a lányok, majd azt követően a Morgan Stanley-nél fognak LEGO Mindstorms robotot programozni.
Kapcsolódó cikkek
- Közép-Európa legnagyobb innovációs versenyének döntője zajlott Budapesten
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
- Békéscsabai informatikus indulhat a jövő évi szakmai világbajnokságon
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny
- Melyik lesz az ország legjobb IT-csapata?
- Google tudásbázis Budapesten reklámszakemberek, vállalkozások, startupok és diákok képzésére
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny
- Véget ért a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.