Vércukorszintet mérő divatos kiegészítők fejlesztésén dolgoznak
Vércukorszint ellenőrzésére alkalmas és egyúttal divatos kiegészítőként használható eszközt fejleszt az Apple, a Google és a Samsung Electronics - mondták el iparági források a Reuters hírügynökségnek.
Az Apple különböző orvosi technológiai cégek vezetőivel és bio-szenzor mérnökökkel dolgozik az új eszköz létrehozásán.
A Google "okos" kontaktlencse fejlesztésén dolgozik, amely a könny cukortartalmát méri, azonban az eddigi próbálkozások a test hidratáció- és hőmérsékletváltozása miatt kudarcba fulladtak.
A Samsung pedig olyan "jelzőlámpa" rendszer létrehozásával foglalkozik, amely a jövőbeli Galaxy Gear okos órán keresztül küld figyelmeztetést a vércukorszintről.
A piackutató GlobalData cég szerint bár az új technológia első szériája valószínűleg limitált számban lesz elérhető, 2017-re a vércukormérők piaca felülmúlja majd a 12 milliárd dolláros értéket.
Az alkalmazások kifejlesztésén számos mérnök és kutató orvos dolgozik, továbbá egyeztetések folynak a vállalatok és az amerikai kormány között, az eszközöket érintő szabályozásokról.
Egy ilyen eszköz megalkotásához több millió, de akár milliárd dolláros összegre van szükség - fejtette ki Terrance Gregg, az amerikai DexCom, vércukormérő készülékgyártó cég vezérigazgatója.
A Medtronic Inc. alelnöke, Stephen Oesterle elmondta: míg a Medtronic 1,5 milliárd dollárt költ kutatásra és fejlesztésre, a Google 8 milliárd dollárt szán ugyanerre a célra, így komoly versenytársnak minősül az egészségügyi készülékek piacán.
Kapcsolódó cikkek
- A Google beelőzte az Apple-t: a világ legértékesebb márkája lett
- Csökkent a két domináns mobilszereplő piaci részesedése
- Telemedicina: életmentés a Telenor segítségével
- Komplex informatikai rendszer segíti az ÁNTSZ-hez beérkező adatok kezelését
- Mobilböngészés – Android vs. iOS
- Stratégiai megállapodást kötött az Uzsoki kórház és a Microsoft
- A táblagéppiac számokban
- Jelentős látásjavulás érhető el az új mobilapplikációval
- Galaxy S5 – jobb kamerával, vízálló házzal és ujjlenyomat-olvasóval
- Így gyógyulunk majd 2020-ban
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!