David Mitchell, a Felhőatlasz írója a Twitteren publikálja új művét
A Twitteren publikálja egy új művét David Mitchell, a Felhőatlasz című regény írója - értesült a BBC News.
A The Right Sort című novella 140 karakteres twitterüzenet-sorozatban jelenik meg a következő egy hét alatt, teljes terjedelme mintegy 280 bejegyzés lesz a mikroblogon. Miközben élni szeretne a közösségi médiában rejlő művészi lehetőségekkel, Mitchell maga nem a mikroblog megszállottja, főképp a novella kedvéért vállalkozott a twitterezésre. Az író a BBC-nek elmondta: vigyáz a magánéletére, nem szeretné nyilvánosságra hozni minden gondolatát.
Mitchell új regénye, a The Bone Clocks szeptemberben kerül a könyvesboltokba. A kiadója beszélte rá, hogy lépjen fel a Twitterre, ahol a nevében fel tudják hívni a figyelmet a könyvre és azokra az eseményekre, amelyeket a megjelenésével kapcsolatban szerveznek. A szerző ugyanakkor nem akarta csupán marketingfogásként használni a blogot, ezért merült föl az ötlet, hogy a Twitterre írjon egy "jó" sztorit.
A The Right Sort 1978-ban játszódik, egy váliumot szedő kamasz az elbeszélő. A drog hatása alatti "lüktetést" önti twitterüzenetekbe, ezekből rajzolódik ki a történet. Mitchell továbbra sem akarja életét a Twitteren élni, ám azt nem zárta ki, hogy a novella sikere esetén újabbal is jelentkezik majd a platformon.
Korábban Jennifer Egan Pulitzer-díjas író is kiadott egy novellát a Twitteren, a Black Box című alkotás 2012-ben jelent meg a közösségi mikroblogon. Neil Gaiman, Melvin Burges és Phippa Gregory szintén kísérleteztek a "twitterfikció" formáival - emlékeztetett a brit hírportál.
Kapcsolódó cikkek
- Száműzi a Google a felnőtt tartalmakat
- A Twitter mint a párkapcsolat megrontója
- Ferenc pápa posztjai tarolnak a Twitteren
- Az animált tartalmakat is támogatja a Twitter
- Az első Vine videó az űrből
- Reklámadó: a közösségi oldalakat is bevonhatják az adózói körbe
- Mennyi ideig bámuljuk a képernyőt?
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
- Media Hungary 2014: ezernél több médiaguru kutatta együtt a jövőt
- Megnyílt Bűvösvölgy, Magyarország első médiaértés-oktató központja
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.