Webox csomagátadó automaták – a még rugalmasabb vásárlás
A webshopok sokat lendítettek a vásárlás egyszerűsödésén, ám a csomagok átvétele még így is sokszor körülményesnek tűnik. Ha pedig úgy döntünk, személyesen vesszük át, a sorban állás az újabb akadály. A Webox csomagátadó automata viszont ezeket is áthidalhatja.
Talán elsőre furcsának tűnhet az ötlet, de ha már van ital-, csoki- vagy pénzautomata, miért ne lehetne csomagautomata is? Nos, az ötlet már megszületett, és már hazánkban is elérhető.
A Webox névre keresztelt megoldás azok számára hasznos, akik nem szeretnének a futárra várni, és a csomagátvevő helyeken sorban állást elkerülnék. Az országban év végére több mint 80 csomagmegőrzőre emlékeztető átvevőponton juthatnak hozzá az ügyfelek a csomagokhoz, ha ezt az opciót választják. A fővárosban több mint 40-et és vidéken is nagyjából ennyit üzemelnek be.
Igaz, a méret korlátozott, egy mosógépet már nem lehet ilyen módon átvenni, de egy mikrohullámú sütő még éppen befér a 2,3 méter magas és 94,2 centiméter mély raktérbe. A védelemről pedig az acéllemez kialakítás és a mágneszáras ajtó gondoskodik. Ezen felül pedig biztonsági kamerákat is szereltek rájuk, egy-egy darabra összesen hármat.
A nyitás sem olyan egyszerű. Két lépcsős folyamaton keresztül juthat valaki a csomagjához: ehhez pedig azonosító kódpárra van szükség, melyet csak a megrendelő tudhat.
Új szállítási mód
Azok a webshopok, melyek kínálják ezt a megoldást, a rendelésnél megadják külön opciónak a Webox szállítási módot. Aki így szeretné átvenni csomagját, ezt kiválasztja, és a menübőla számára megfelelő terminált. A szállítmány mindössze egy munkanapon belül az automatába kerül, ahonnan 72 óráig átvehető.
Jelez, ha megérkezett
A felhasználók automatikus értesítést kapnak SMS-ben vagy e-mailben arról, ha a küldemény már a helyére került. Itt kapják meg az egyedi nyitókódot, valamint egy QR-kódot is. Erre a kettőre van szükség, valamint a mobilszám megadására ahhoz, hogy a csomag jogos tulajdonosához kerüljön. Természetesen, a fizetés is elengedhetetlen része a procedúrának. Az automatákon beépített kártyaolvasó is található, így az utánvétes fizetésre is lehetőség nyílik.
Nem kell ott lennünk
Ha van olyan személy, akiben megbízunk, akár rá is bízhatjuk a csomag átvételét, hiszen minden szükséges adatok megadhatunk neki, nem kell feltétlenül nekünk elmenni érte, ha éppen nem érünk rá. Akkor is hasznos, ha egyik jó ismerősünk egy automata közelében lakik, hiszen nem kell végigutaznunk a fél város a csomagunkért.
Még több automata
Összesen 80 automatát üzemelnek be év végére hazánkban, de ez még csak a kezdet. A 42 budapesti és 38 vidéki automata jövőre további 50-nel bővül, 2016-ra pedig 300 a cél. A használók köre pedig folyamatosan bővül, de már a kezdeteknél is olyan partnerekkel dolgoznak együtt, mint az Extreme Digital vagy a PCLand.
Kapcsolódó cikkek
- Növekvő árbevétel a Telenor Magyarországnál
- Az eMAG újabb lépése, hogy az első számú magyar online kereskedő legyen
- Egyre többen keresik a HbbTV-szolgáltatást
- A Gartner a legjobbak közzé sorolta a Xeroxot
- Új szolgáltatás a Vateránál
- NetIQ PlateSpin Forge 4: jolly joker az informatikai szolgáltatások védelmére
- Az ASTRA 5B műhold megkezdte működését
- Akár tízezreket is spórolhatnánk a neten
- Megjelent az AIDA64 4.50-es verziója
- Minden tévét „okossá” változtat a UPC új szolgáltatása
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.