SUSE Cloud 4: OpenStack alapú privát felhő VMware támogatással
Megjelent az OpenStack-disztribúció legújabb verziója, a SUSE Cloud 4, privát felhő infrastruktúrák kiépítésére szolgál. A SUSE Cloud rendszerrel a SUSE az elsők között hozott létre OpenStack alapú felhőmegoldást.
A legújabb SUSE Cloud rendszer a meglévő virtualizációs környezetek, valamint a legfejlettebb szoftver alapú tárolási rendszerek támogatása révén megkönnyíti az OpenStack vállalati bevezetését.A megoldás az OpenStack legfrissebb, (Icehouse) kiadására épül, teljes körű támogatást biztosít a Ceph elosztott tárolási rendszerhez, valamint a VMware alapú virtuális környezetekhez, és így lehetővé teszi a szervezetek számára informatikai beruházásaik minél teljesebb kihasználását. A SUSE Cloud új verziója a jobb méretezhetőség, valamint a megnövelt automatizálás és rendelkezésre állás révén ideális megoldás a kritikus vállalati szolgáltatások hatékony üzemeltetésének támogatására.
A SUSE Cloud segítségével a vállalatok könnyedén alakíthatnak ki nyílt szabványú privátfelhő-infrastruktúrát. A SUSE Cloud telepítési keretrendszerével az OpenStack-felhők zökkenőmentesen üzembe helyezhetők és felügyelhetők, ráadásul a SUSE Cloud az első olyan vállalati disztribúció, amely automatizált, nagy rendelkezésre állású konfigurációt biztosít, és az OpenStack felhőalapú szolgáltatásainak telepítését is magában foglalja. Ez garantálja a privát felhők folyamatos működését és az elvárt szolgáltatási szintek teljesítését.
A megoldás továbbá több hypervisor egyidejű futtatását teszi lehetővé ugyanabban a felhőben, ezáltal szélesebb választási lehetőséget kínál a vállalatok számára a felhőinfrastruktúrák tervezéséhez. A támogatott hypervisor technológiák között megtalálható többek között a KVM, a Xen, a Microsoft Hyper-V és VMware vSphere.
„A szoftveralapú tárolás egyre fontosabb összetevője az infrastruktúraszolgáltatásként kínált felhőknek. A Ceph és az OpenStack egymást jól kiegészítő megoldások, amelyek egyre népszerűbbek az üzleti sikerekhez nélkülözhetetlen, a változásokhoz rugalmasan alkalmazkodó informatikai környezetet kereső vállalatok körében. A Ceph telepítésének integrációjával a SUSE Cloud üzembe helyezése jelentősen felgyorsult, így a vállalatok mostantól gyorsabban bővíthetik tárolási kapacitásaikat az OpenStack-felhőben” – hangsúlyozta Laura DuBois, az IDC tárolási-rendszer programért felelős alelnöke.
A SUSE Cloud 4 a következő előnyöket nyújtja a vállalati ügyfeleknek:
· Alacsonyabb adattárolási költségek a Ceph elosztott rendszerére épülő szoftveralapú tárolásnak köszönhetően. A SUSE Cloud telepítési keretrendszere segítségével a vállalatok automatikusan alakíthatják ki a Ceph fürtöket. A Ceph általánosan és kedvező áron elérhető tárolóeszközök támogatása és integrációja révén kiválóan méretezhető, gyors, költséghatékony és rugalmas kép- és objektumtárolást tesz lehetővé.
· A VMware vSphere-környezetek és az OpenStack közötti továbbfejlesztett integráció révén maximálisan kihasználhatók a meglévő virtualizációs technológiák. A SUSE Cloud mostantól kibővült VMware-funkciókat kínál a képkezeléshez, valamint a VMware vSphere® számítási csomópontok, a VMware NSX™ hálózatvirtualizációs eszköz és a blokktároláshoz használható vSphere alkalmazáscsatoló támogatása mellett együttműködik a VMware Virtual SAN tárolási megoldással is.
· A SUSE Cloud az adatbázist, a terheléselosztási funkciókat és a tűzfalat egységesen kezelhető szolgáltatások formájában biztosítja. A telepítés így felgyorsul, mivel nincs szükség arra, hogy a felhasználók maguk konfigurálják ezeket a szolgáltatásokat. A SUSE Cloud továbbá javítja az alkalmazások skálázhatóságát azáltal, hogy szorosabb összehangoltságot biztosít a virtuális gépek vezérlésének és irányításának automatizálása, valamint a többi felhőalapú szolgáltatás (például számítási műveletek, tárolás és hálózatkezelés) elvégzése között.
„Az OpenStack megoldásokat egyre több szervezetnél vezetik be. A vállalati felhasználók tapasztalatai alapján jól tudjuk, hogy számukra a magas szintű rendelkezésre állás, a megszokott eszközökkel és platformokkal való együttműködés, valamint a legújabb, független fejlesztésekhez való hozzáférés rendkívül fontos. A SUSE éppen ezt az igényt kívánja kiszolgálni a Ceph integrációjával és a magas rendelkezésre állású megoldásaival” – emelte ki Jonathan Bryce, az OpenStack Foundation ügyvezető igazgatója.
A SUSE Cloud 4 már elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeres a videótolmács szolgáltatás tesztelése
- Már nem latin karakterekkel is hozhatunk létre Gmail-fiókot
- Android Wear támogatással bővült a Facebook Messenger
- Megjelent az AIDA64 4.60-as verziója
- Megjelent az első, SUSE Cloud-alapú hibrid,felhőmegoldás
- Mentés gombbal újít a Facebook
- 1 terabyte felhőtárhelyet ad a Microsoft
- A SUSE megoldásai elérhetők a SAP HANA platformon
- NetIQ PlateSpin Forge 4: jolly joker az informatikai szolgáltatások védelmére
- A SUSE privát felhőben is állja a sarat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.