Heti egy nap távmunka
Változatos környezet az elmélyüléshez
A Profession.hu 3238 munkavállaló és 416 munkáltató megkérdezésével készült, távmunkával foglalkozó felméréséből látszik, hogy a munkaadók 26 százaléka gondolja jó ötletnek a heti egy nap irodán kívüli munkát. Vannak olyan kreatív gondolkodást, átszellemülést és csendet igénylő feladatok, amit a munkahelyi környezet és a többi munkatárs jelenléte kifejezetten hátráltat. Az otthon, egy kávézó vagy egy könyvtár nyújtotta változatos környezet és a rugalmas időbeosztás inspiráló, ami jobb teljesítményre sarkalja a dolgozókat. A munkavállalók közel egyharmada szintén nagyra értékelne egy napot az irodán kívül. Szerintük így csökkenne a monotonitás és sokkal motiváltabbak lennének az unalmasabb feladatok elvégzésében is.
A dolgozók 29 százaléka úgy véli, hogy a közlekedéssel megspórolt idő elegendő lenne a lemaradások behozására és így jutna idő az adminisztrációra is. Amennyiben a távmunka intézményi keretei biztosítottak, nem kell szabadnapot kivenni, ha a villanyszerelő vagy a gázóra leolvasó miatt valakinek otthon kell lennie délelőtt, ez a megoldás mindkét félnek előnyös.
Régi beidegződés: jobb, ha mindenki kéznél van
Amellett, hogy a heti egy nap távmunkának számos előnyét látják a munkaáltatók, majd egynegyedük gondolja úgy, hogy a megvalósítás előtt még vannak megoldásra váró feladatok, ilyen például az adatbiztonság, vagy a helyezettesítés.
„Bár a cégek 46 százaléka állítja, hogy az informatikai biztonság mellett fontos szempont az is, hogy a dolgozók egy helyen legyenek elérhetők, ez csupán szemléletmód-váltás és szervezés kérdése, pláne, ha heti egy munkanapról van szó. Az intenzív kapcsolattartáshoz rendelkezésre áll számos technikai lehetőség, amellyel költséghatékonyan áthidalható a távolság” - mondta Martis István, a Profession.hu állásportál vezetője. „Összességében pozitív eredmény, hogy a vállalatok 24 százaléka véli úgy, hogy megfelelő informatikai háttérrel, és a munkakörök újragondolásával kivitelezhető lenne az irodán kívüli munka.”
Kapcsolódó cikkek
- The Intercept: az NSA saját keresőmotort fejlesztett ki, hogy adatait titokban megossza
- A magyar munkavállalók négyötöde szívesen dolgozna távmunkában
- Életnaplózás, bioszenzorok, geolokáció – Milyen veszélyeket rejt önkövető tevékenységünk?
- Profession.hu: egyre többen keresnek munkát az interneten
- Az USA felnőtt lakossága mintegy felének adataihoz fértek hozzá hackerek
- Milliárd feletti árbevételt és bővülő hazai információbiztonsági piacot prognosztizál a CDSYS
- Az adatbiztonságot veszélyezteti a Facebook új profi arcfelismerő rendszere
- Az internet jövőjét veszélyeztetik Snowden kiszivárogtatásai az NSA volt vezetője szerint
- Le Monde: a francia titkosszolgálatnak hozzáférése van a legnagyobb hazai mobilszolgáltató adataihoz
- Ügyfelek tízezreinek adatait lopták el egy brit nagybanktól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.