Az Epson „okos” gyártási megoldásai átalakítják a fotókidolgozást
Az Epson „okos” termelési rendszerek széles választékával kívánja ösztönözni és átalakítani a kiskereskedelmi és a professzionális képalkotást. Ezen rendszereket a vállalat Németországban, a Photokina kiállításon mutatta be.
Duncan Ferguson, az Epson Europe Professional Graphics vezetője szerint a képalkotási iparban a ’Második kiskereskedelmi hullámnak’ nevezett korszak közeleg, ami a kiskereskedők és a fotókidolgozással foglalkozó vállalatok számára új lehetőségeket kínál, hiszen személyre szabott termékek gyártásának széles választékára épülő új üzleti ötleteket és bevételi forrásokat fedezhetnek fel. Az innovátoroknak megfizethető, könnyen használható, rugalmas, megbízható és rövidtávon megtérülő termelési megoldások kellenek.
Az Epson szerint két alapvető tényező formálja majd a képalkotási ipar jövőjét: a digitális képek hatalmas és növekvő mennyisége (a Yahoo szerint a 2014-ben készített fényképek száma meghaladja majd a 880 milliárdot) és az emberekben élő vágy, hogy az eddiginél még sokoldalúbban használhassák fel fotóikat.
A többféle anyagra történő nyomtatás a ‘Második hullám’ előfutára
A Futuresource Consulting felméréseinek eredményei megerősítik, hogy a fogyasztói képalkotási ipar a papíralapú nyomatokról a kreatívabb felhasználási célok felé mozdul. A digitális nyomatok kiskereskedelmi értéke 2012 és 2015 között több mint 20%-kal csökkent, míg a vászon nyomatoké 21%-kal nőtt (forrás: Lightwords). Ez azzal magyarázható, hogy a felhasználók egyre inkább szeretnék legjobb fényképeiket kiállítani, bemutatni, és hogy a digitális nyomtatásnak köszönhetően már számos felületen reprodukálhatók a fotók.
Az Epson most egy “Második hullámot” jósol, mivel a fejlett digitális képalkotási technológiák használatával – a papíron felül – jelentős számú hordozóra lehet nyomtatni, mint például fémre, textilre, tapétára és különféle faldekorációkra, fára, műanyagra, rétegelt anyagokra, gumira és kerámiára. Ez még több felhasználási lehetőséget és személyre szabott megoldást jelent a felhasználóknak.
„Az Epson számára az ‘Első hullám’ a fotó- és szépművészeti vásznakkal kezdődött és magában foglalta a papíralapú alkalmazási lehetőségeket is, mint például az albumok, naptárak és kártyák értékesítését. De a ’Második hullámban’ a felhasználók már sokkal ambiciózusabbnak tűnnek” – mondta Duncan Ferguson.
Azt is hozzátette, hogy ma már az emberek nem elégednek meg képeik megrendelésével és kinyomtatásával vagy a közösségi oldalakon történő megosztásukkal, hanem szeretnének sokkal kreatívabbak lenni és törekednek fotóik személyes felhasználására. Így egyedi környezetet tudnak létrehozni vagy egyedi ajándékokat készíthetnek – legyen az bármi, a papucstól a pólókon át más ruhadarabokig, a táskától az alumínium panelekig, a kárpittól az asztalterítőkig, a telefontokoktól a tapétáig és különféle faldekorációkig. A megváltozott felhasználói igények nagy lehetőséget rejtenek a kiskereskedők és a fotókidolgozással foglalkozó vállalkozások számára, hiszen – személyre szabottabb termékekkel – kínálatuk bővítésére ösztönzik őket. Ennek feltétele azonban, hogy a vállalkozások a megfelelő, költséghatékony gyártási megoldásokkal rendelkezzenek, amely gyors megtérülést eredményezhet.
Az Epson a ‘Második hullám’ igényeinek kielégítésére kidolgozott megoldásai a következőket tartalmazzák:
- A kompakt mini- és a méretezhető SureLab mikrolaborok szériája gyártási rendszerek széles választékát kínálja a kiskereskedők számára. A termékkínálat a SureLab D7 Studio bemutatásával bővül. Ez a méretezhető készülék egyaránt használható önkiszolgáló terminálként vagy mikrolaborként például leporellók, panoráma képek, üdvözlő kártyák és szórólapok széles választékának előállítása esetén.
- A SureColor SC-F2000 pólónyomtató közvetlenül az anyagra nyomtat, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy jól jövedelmező pólónyomtató szolgáltatásba kezdjenek minimális költségekkel.
- A sokoldalú SureColor SC-F6000 és SC-F7100 festékszublimációs készülékek nyomtatott termékek széles választékának – például promóciós áruk, személyre szabott termékek és ajándékok, ruhák és lakástextíliák – elkészítését biztosítják.
- A nagyformátumú nyomtatókból álló SureColor SC-S szériával a kiskereskedők és fotós szakemberek személyre szabott, prémium vászon nyomatokat és különféle faldekorációkat, tapétákat értékesíthetnek. Ez azoknak a stúdióknak is ideális megoldás lehet, amelyek a helyszínen szeretnék kinyomtatni saját stúdió hátterüket, hogy egyedi és személyre szabott fotózási környezetet hozzanak létre.
Gazdag örökség a képalkotás terén
Az Epson naponta 1,34 millió dollárt fektet a kutatás-fejlesztésbe, hogy továbbra is megőrizze innováció-ösztönző szerepét. Az Epson öröksége bizonyítja, hogy a vállalat továbbra is élenjár a képalkotási technológia jövőjének meghatározásában és több terméket fejleszt, mint valaha, beleértve a nyomtatást, a kivetítést és az érzékelő technológiákat.
Kapcsolódó cikkek
- Epson: tintatartályos nyomtatókkal a maximális költséghatékonyságért
- Új fotónyomtatóval rukkolt elő az Epson
- Novell Filr és iPrint a mobilnyomtatás szolgálatában
- Dinoszauruszt nyomtattak a Gozsdu Udvarban
- 3D nyomtatás új utakon az egészségügyben
- Milyen egy jó családi fotó?
- JAlbum 12.1.9
- Több millió arcképet gyűjt az NSA az internetről
- Nyomtató trendek a KKV szektorban
- Európába érkezett a Ricoh kattintható papír technológiája
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.
Új, villámgyors 3D nyomtató és még számos fejlesztés a Formlabs-tól
Október 15-én a Formlabs bemutatta a Form 4L-t, a következő generációs, nagy formátumú műgyanta nyomtatóját, amely az asztali Form 4 sebességét, pontosságát és megbízhatóságát új mérettartományba emeli. A Form 4L debütálása mellett a gyártó új SLS 3D nyomtatási alapanyagokat is piacra dobott és bejelentette a Formlabs nyomtatók alapanyag rendszerének megnyitását is, amely fejlesztések garantáltan tovább növelik majd a márka felhasználói bázisát.
A Philips Monitors bemutatja az Evnia 5000-es gaming monitor sorozat két új tagját
A Philips két új, izgalmas kijelzőt mutat be az Evnia 5000 gaming monitor sorozat keretében: a 27 hüvelykes (68,5 cm) Philips Evnia 27M2C5501 és a 31,5 hüvelykes (80 cm) 32M2C5501 modelleket.
A Sony az Fnatic csapatával közösen fejlesztett új OLED gaming monitort
A Sony új termékkel erősíti az INZONE gaming kínálatát: az INZONE M10S 27 hüvelykes OLED gaming monitor rendkívül nagy 480 Hz-es frissítési gyakorisággal, 0,03 ms válaszidővel és QHD felbontással forradalmasítja a mezőnyt. A világ egyik vezető esport szervezetével, az Fnatickal közösen fejlesztett INZONE M10S készen áll a bajnokságra 24,5”-es, játékra optimalizált módjának és az új FPS Pro módnak köszönhetően.
Itt a Philips üzleti monitorcsaládjának legújabb tagja
Ez a monitor ragyogó színeket, csatlakoztathatóságot és egy sor más olyan funkciót kínál, amelyek bárki munkaterületét magasabb szintre emelik. A Philips 27B2U6903, a Philips üzleti monitorainak legújabb tagja a legmodernebb technológiával, például UHD 4K felbontással és Thunderbolt 4 csatlakozási lehetőséggel rendelkezik, így a felhasználók mindennapi feladatai gördülékenyebbé és jobb minőségűvé válnak.