300 millióan a neten, Európában az Egyesült Királyság vezet

Kővári Ádám Kővári Ádám, 2000. szeptember 11. 13:00
A Nielsen/NetRatings felmérése szerint közel 300 millió ember használja rendszeresen az internetet. Észak Amerikában 150 millióan érik el otthonról a netet, Európában pedig 82 millióan.
A Cnet által közölt adatok szerint az Egyesült Királyság, Németország és Olaszország áll az európai országok élén, ők adják az európai internetpopuláció több mint felét. A felmérést 20 országban végezték el, és ez alapján az Egyesült Államokban található a legtöbb "bedrótozott" lakás: 136,9 millióan érik el a netet a lakásukból. A második Japán, 26,3 millióval, de jelentős a lemaradása. Harmadik az Egyesült Királyság, negyedik Németország, és Kanada az ötödik. A lista végén Írország áll 800.000 eléréssel, és Új-Zéland 1,3 millóval (ebből kiderül, hogy Magyarországon nem végeztek felmérést...).

Európa többi részén is növekszik az online közösség, de Franciaország jelentősen lemaradt. Ennek az az oka, hogy a franciák a 80-as évektől kezdve a Minitel információs rendszert használják, melyet a legnagyobb francia telefontársaság üzemeltet, és úgy tűnik, ezt nagyon megkedvelték.

Finnország hátulról a harmadik, de nagy fejlődés előtt áll. Az országban érdekes módon csökken a vezetékes telefonok száma, de a mobiltelefonoké annál jobban nő. David Day, a Nielsen elemzője szerint az országban hamarosan robbanásszerűen terjednek el a drótnélküli internetelérést lehetővé tevő eszközök.

A felmérés szerint sokkal több embernek van otthon internetelérése, mint a munkahelyén. Kivétel ez alól Svájc, ahol közel egyenlő az arány. Svájc egy kategóriában vezet: az otthonok felében egynél több PC-ről érik el az információs szupersztrádát.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01