Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014
A bőrünkön érezzük a klímaváltozást. De mindenkinek van teendője!
A klímaváltozás – tény. Ma már a hétköznapjainkban is érzékeljük, és egyre kevesebben vannak, akik ezt a tényt kétségbe vonnák. Nem véletlen hát, hogy a Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014 konferencia fókuszában a klímaváltozás hatásainak érzékelhető erősödése, kiváltó okai, közülük is a pazarló fogyasztás szerepe áll.
A pazarló fogyasztás tarthatatlanságára mutatott rá többek között Gro Harlem Brundtland – Norvégia volt környezetvédelmi minisztere, majd háromszoros miniszterelnöke –, amikor az ENSZ Környezetvédelmi és Fejlődési Világbizottságának elnökeként így fogalmazott: „A fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedékek esélyeit arra, hogy ők is kielégíthessék szükségleteiket.”
Életünk minősége – a klímaváltozásnak a pazarló fogyasztás miatt is felgyorsuló folyamata miatt – rohamosan változik, így nemcsak a tényekkel való szembenézés halaszthatatlan számunkra, hanem az is, hogy felkészüljünk arra: hamarosan a ma megszokottól jelentősen eltérő életmódra kell átállnunk.
A klíma mindig változik, de a mostani rendkívüli események kialakulásában az emberi tényezőnek nagy szerepe van. Mit kell hát tennünk? Útját lehet-e állni az emberiség – egyének, cégek, társadalmak – egyre növekvő, pazarló, pocsékoló fogyasztásának? Lehet-e reménykedni meglévő emberi, üzleti, társadalmi, környezeti rendszereink működésének harmonizálásában és új, együttműködő, összekapcsolódó rendszerek létrehozásában fennmaradásunk és jövőnk érdekében?
A Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014 konferencia – a felelősen gondolkodó és cselekvő emberek éves találkozója – ezekre a kérdésekre is keresi a választ, ám hangsúlyosan foglalkozik azzal is, hogy mindebben mi lehet az üzleti szektor feladata. Van-e esélye a kapitalizmus etikussá válásának? Teszünk-e egyre többen és többet azért, hogy az üzleti, a társadalmi és a környezeti haszon maximálása egyforma fontossággal bírjon, és ez tudatossá is váljon?
A konferencia témái között szerepelnek többek között a klímaváltozás és erőforrásaink pazarló használatának összefüggései, a környezeti erőforrások növekvő túlhasználata és a nemzetközi klímapolitikai együttműködés problematikája, a regionális éghajlatváltozások trendjei és az alkalmazkodás lehetőségei, a hazai klímapolitika kérdései. Felelős szakemberek keresik a választ arra is, hogy milyen esélyek vannak az etikus kapitalizmusra a fenntartható fogyasztásért és az éghajlatváltozás elkerüléséért. Emellett kerekasztal-beszélgetések keretében számos sorsdöntő kérdést vitatnak meg a résztvevők.
A konferencia fővédnökei: Láng István akadémikus, a Brundtland Bizottság tagja, László Ervin, a Budapest Klub alapító elnöke, világhírű filozófus, író és Juhász Árpád geológus. A Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2014 konferencia és kiállítás 2014. november 19-én lesz Budapesten. A részletekről itt tájékozódhat!
Kapcsolódó cikkek
- „Az emberiség történelmében még nem volt akkora fejlődés, mint az elmúlt 24 évben”
- Megnyílt az Infotér Konferencia
- ITBN: a hazai rendszerek védettségi szintje rendkívül alacsony
- Digitális Esélyegyenlőség (DE!) Konferencia – Okosodjunk okosan
- Jövőbe tekint az Országos Marketing Konferencia
- Novemberben lesz a SzEK.org őszi konferenciája
- Szétfeszíti eddigi életünk kereteit a web és a mobil
- KKV-AKADÉMIA: Fő a biztonság
- Nemzetközi konferencia az elektronikus személyazonosításról Budapesten
- Internet Hungary: bárkiből lehet milliomos a digitális forradalom korában
Fenntartható fejlődés ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Solar Impulse napelemes repülőgép ismét felszállt, hogy átkeljen az Atlanti-óceánon
Ma reggel, közép-európai idő szerint pár perccel 8 óra után ismét útnak indult a Solar Impulse napelemes repülőgép, hogy 4 nap alatt átszelje az Atlanti-óceánt.
Átadták az idei DELFIN Díjakat
A Magyar Telekom idén is díjazta a fenntarthatóság terén kiemelkedő szerepet vállalókat. A DELFIN Díjakat többek között Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU professzora és Till Attila műsorvezető, rendező adta át a XVII. Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetés keretén belül.
Wificaster, öko erőmű, intelligens kábel – bemutatkoztak a legújabb fejlesztések
Sokan vágyunk a tisztább vízre, levegőre, ugyanakkor a kényelmes életet sem vetjük meg. Ennek része a gombnyomással irányítható otthon vagy irodaház, az olcsó áram, az internet nélküli, zárt láncú video-közvetítés. Az innovációs tevékenység az embereknek új technológiát, a cégeknek új terméket ad.
A Schneider Electric újabb digitális átalakulást jósol
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője közzétette IoT 2020 című üzleti jelentését, amely 12 országban 3000 üzleti vezető részvételével készült felmérés eredményeit dolgozza fel.
Megjelent Magyarországon az eBlokk
Hamarosan véget ér az az időszak, amikor minden vásárlás után papírblokkot kell gyűjtögetni, tárolni. Elérhetővé válik a magyar fogyasztók számára az eBlokk, amelytől gyors elterjedést várnak, hiszen modern, igazodik a XXI. századi informatikai igényekhez és környezetbarát megoldás – ismertette az újdonságot Bessenyei István, a Laurel Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője. Az innovációt a Kereskedj Okosan! Retail konferencián mutatták be.