Integrált NetIQ-Cisco termékek, biztonságosabb hálózatok
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy a NetIQ Sentinel 7.2 szoftver elnyerte a Cisco kompatibilitási tanúsítványát, mivel mostantól integrálható a Cisco Identity Services Engine (ISE) szoftverrel. A két gyártó termékeinek integrálása révén az informatikai szakemberek gyorsabban észlelhetik a gyanús tevékenységeket és fenyegetéseket a szervezet rendszereiben.
Az IT-biztonsági szakemberek munkájához elengedhetetlen, hogy átlássák a felhasználói tevékenységeket és azok környezetét. Csak így tudják meghatározni, hogy az egyes műveletek megfelelnek-e a szabályoknak, vagy biztonsági kockázatot jelentenek-e. A NetIQ Sentinel 7.2 biztonsági információ- és eseménykezelési (SIEM) platform biztosítja az ehhez szükséges eszközöket, beleértve a rendszer naplóadatainak begyűjtését, megfigyelését és elemzését.
A szoftver ezen túlmenően a személyazonossági információkat is integrálja a biztonsági megfigyelési adatok közé, így jól átlátható és mindenre kiterjedő biztonsági információt nyújt. Az összegyűjtött információk alapján a szakemberek rövid idő alatt képesek eldöntetni, hogy az adott felhasználói tevékenységek szokatlannak számítanak-e, és kockázatot jelentenek-e, vagy összeegyeztethetőek az üzleti tevékenységgel. Ezzel gyorsabban azonosíthatók a potenciális külső vagy belső fenyegetések.
A NetIQ Sentinel 7.2 a Cisco ISE szoftverével együttműködve olyan „személyazonossági környezetet” nyújt a hálózati és biztonsági elemzők számára, amely segítségével gyorsan felmérhetik a biztonsági események jelentőségét a vállalat hálózataiban, csökkentve az észleléshez, felméréshez és a reagáláshoz szükséges időt.
A Cisco Identity Services Engine egy biztonsági házirendeket kezelő platform, amely egyszerűsíti és automatizálja a hozzáférések felügyeletét és a biztonsági előírások betartását a vezetékes, vezeték nélküli és VPN kapcsolatok esetében egyaránt. A megoldás valós idejű adatokat gyűjt a hálózatokról, felhasználókról, eszközökről és azok helyéről. Az így gyűjtött információk a NetIQ Sentinel képességeivel és adataival kiegészítve hatékonyan segítik a gyanús és kockázatos tevékenységek felderítését a szervezeteknél.
Kapcsolódó cikkek
- Munkavállalók és az IT biztonság: tudatos, jó szándékú, felelőtlen, cinikus
- Négy tanács a biztonsági stratégia korszerűsítéséhez
- Megelőzi az adatszivárgást a Novell új virtualizációs eszköze
- A Cisco fenyegetés-központú tűzfalakat mutatott be
- Új NetIQ PlateSpin termékcsalád: all in one megoldás a katasztrófa utáni helyreállításhoz
- IoT: új biztonsági problémát jelent a hálózatba kapcsolt eszközök terjedése
- NetIQ Change Guardian 4.1: még nagyobb biztonságban a kritikus adatok
- Továbbra is a Java a legsebezhetőbb programozási nyelv
- NetIQ Privileged User Manager: kiemelt figyelem a kiemelt felhasználókon
- Hogyan kerülhetünk közelebb öt kérdéssel a hatékony kiberbiztonsághoz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.