Filmpályázat a biztonságosabb internet napjára
A Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciuma versenyt hirdetett hazai középiskolások és felsőoktatásban tanulók számára rövidfilm, animáció vagy riport készítésére. A nevezési határidő január 25., az alkotásokat január 31-éig várják.
A szervezők háromperces kisfilmeket várnak az internet hasznáról és veszélyeiről animáció, rövidfilm vagy riportfilm műfajban, három témában. A kreatív internet kategóriájában az internet hasznos oldalát, a felelős mobilozás témakörében az okostelefon biztonságos használatát kell bemutatni: hogyan válasszunk alkalmazásokat, eszközöket, mi történhet egy szelfivel, miután kiposztoltuk. A "hozzunk létre egy jobb internetet" kategóriába minden olyan téma benevezhető, amely kapcsolódik a biztonságos internetezéshez, de nem tartozik az első kettőbe. A nevezési határidő január 25., a kész alkotásokat január 31. éjfélig kell elküldeni a sip@gyermekmento.hu címre - közölte kedden a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, a SIP magyarországi programjának konzorciumvezetője az MTI-vel.
Az alkotópályázat mellett versenyt hirdetnek, amelynek keretében a felhasználókat arról kérdezik, hogy szemükben mitől jó és mitől rossz egy weboldal. Keresik az ország leginkább és a legkevésbé felhasználóbarát weboldalait: elég biztonságos-e a regisztráció az adott weboldalon, zaklatja-e a weboldal készítője kéretlen felugró ablakokkal a felhasználókat, vagy épp rendezett, minden böngészőben jól megnyitható az oldal. Ilyen kritériumok alapján várják a nevezéseket. A kiírás célja, hogy felhívja a figyelmet a felhasználóbarát online tartalmak fontosságára, ösztönözze a hazai üzemeltetőket, tervezőket és fejlesztőket a minél jobb honlapok előállítására. A javaslatok beérkezési határideje január 31.
Mindkét verseny eredményhirdetését a biztonságosabb internet napján, február 10-én tartják meg. A központi konferencia mellett számos programot felsorakoztató tematikus nap egy világméretű kampány része, melynek célja, hogy felhívja a gyerekek, szüleik és a szakemberek figyelmét az online technológiák és mobileszközök felelős és biztonságos használatára. A rendezvényt az Európai Bizottság Safer Internet Programja keretében évről évre az Insafe és az INHOPE (a Biztonságosabb Internet Centrumainak hálózata és az Internet Forródrótok Nemzetközi Egyesülete) koordinálja.
Kapcsolódó cikkek
- Nem kell mindig mindent megosztani
- Pályázatot írtak ki biztonságos internet témában
- Óv az okostelefonok kódolásától az FBI
- Nagyon sokba kerülhet a családnak a gyerekek online ténykedése
- Évente majdnem 200 ezer mobiltelefont felejtenek a londoni taxikban
- Biztonságosabb internet - NetBarát oldalt indított az Invitel
- Moszkva blokkolná a Wikipédiát
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- "Megmért én" - az egyik legfontosabb veszélyforrás a helymeghatározás
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.