Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció

MTI Sajtóadatbank, 2015. január 23. 10:04

A technológiai fejlődés motorját nem pénzben, hanem innovációban érdemes mérni, mivel minden, ami civilizációs értéket teremt a világban, kíváncsiságból, emberi gondolatból, alkotásvágyból született. Ezt üzente Áder János köztársasági elnök a Minőség Innováció 2014 díjátadó díjazottainak és vendégeinek a rendezvényen felolvasott levelében.

Átadták Budapesten a Minőség Innováció 2014 díjakat. A finn államelnök által 2006-ban alapított nemzetközi pályázatra nyolc országból több mint 150 pályázat érkezett, Magyarországról 12. A nemzetközi zsűri döntése alapján a 18 nyertes pályamű közé két magyar innováció is bekerült. A Kodolányi János Főiskola PIQ&Lead Felsőoktatási Képzési Modellje az üzleti modellből vett módszerekkel és technikákkal integrálja a tantervi programot és a személyes kompetenciák, készségek rendszerét, javítva így a felsőoktatás hatékonyságát.

 

A másik magyar nyertes pályázat a G&G és Társai Kft. az építészeti munkáknál használatos függőlegesen mozgatható állványzati megoldása, amellyel az elterjedt guruló állványokat helyettesíthetik.


A nyertes pályamunkák között van forgalmi ellenőrző és rendszámtábla azonosító, illetve titoktartó adatfeldolgozó rendszer, duális kuplung, és LED-alapú fertőtlenítő rendszer is. Molnár Pál, a rendezvényt szervező Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottsága elnöke elmondta: az innovációk innovációja díjat a 18 nyertes pályamű közül az izraeli VoiceIt beszédfelismerő pályázat nyerte a nemzeti minőségügyi szervezetek szavazatai alapján.

 

Az újítás különlegessége, hogy érthetővé teszi a beszédhibás, magukat csak nagyon nehezen megértetni tudó emberek beszédét egy tanuló szoftver segítségével. Több millió embert érint a világon ez a probléma, és nagyon nagy jövőt jósolnak ennek a fejlesztésnek. Molnár Pál hangsúlyozta: a pályázat során nem "egyszerű" innovációkat díjaznak, nemcsak a belső, üzemi folyamatok fejlesztésére irányuló ötleteket keresnek, a zsűri tagjai a termék egészét nézik, az újítás környezeti, társadalmi dimenzióját is értékelik.
    

A fejlett országokban felismerték azt, hogy újítás, innováció nélkül nincs versenyképes gazdaság, ipar, a minőség-innováció pedig kifejezetten a vevők igényeit kielégítő fejlesztés és teljesítmény.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59