Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció
A technológiai fejlődés motorját nem pénzben, hanem innovációban érdemes mérni, mivel minden, ami civilizációs értéket teremt a világban, kíváncsiságból, emberi gondolatból, alkotásvágyból született. Ezt üzente Áder János köztársasági elnök a Minőség Innováció 2014 díjátadó díjazottainak és vendégeinek a rendezvényen felolvasott levelében.
Átadták Budapesten a Minőség Innováció 2014 díjakat. A finn államelnök által 2006-ban alapított nemzetközi pályázatra nyolc országból több mint 150 pályázat érkezett, Magyarországról 12. A nemzetközi zsűri döntése alapján a 18 nyertes pályamű közé két magyar innováció is bekerült. A Kodolányi János Főiskola PIQ&Lead Felsőoktatási Képzési Modellje az üzleti modellből vett módszerekkel és technikákkal integrálja a tantervi programot és a személyes kompetenciák, készségek rendszerét, javítva így a felsőoktatás hatékonyságát.
A másik magyar nyertes pályázat a G&G és Társai Kft. az építészeti munkáknál használatos függőlegesen mozgatható állványzati megoldása, amellyel az elterjedt guruló állványokat helyettesíthetik.
A nyertes pályamunkák között van forgalmi ellenőrző és rendszámtábla azonosító, illetve titoktartó adatfeldolgozó rendszer, duális kuplung, és LED-alapú fertőtlenítő rendszer is. Molnár Pál, a rendezvényt szervező Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottsága elnöke elmondta: az innovációk innovációja díjat a 18 nyertes pályamű közül az izraeli VoiceIt beszédfelismerő pályázat nyerte a nemzeti minőségügyi szervezetek szavazatai alapján.
Az újítás különlegessége, hogy érthetővé teszi a beszédhibás, magukat csak nagyon nehezen megértetni tudó emberek beszédét egy tanuló szoftver segítségével. Több millió embert érint a világon ez a probléma, és nagyon nagy jövőt jósolnak ennek a fejlesztésnek. Molnár Pál hangsúlyozta: a pályázat során nem "egyszerű" innovációkat díjaznak, nemcsak a belső, üzemi folyamatok fejlesztésére irányuló ötleteket keresnek, a zsűri tagjai a termék egészét nézik, az újítás környezeti, társadalmi dimenzióját is értékelik.
A fejlett országokban felismerték azt, hogy újítás, innováció nélkül nincs versenyképes gazdaság, ipar, a minőség-innováció pedig kifejezetten a vevők igényeit kielégítő fejlesztés és teljesítmény.
Kapcsolódó cikkek
- Tetoválás segítheti a cukorbetegek mindennapjait
- 3,3 billió dollár bevételt produkált a mobiltechnológia
- Elindult az ASUS "Face the Future" tervezői pályázata
- Az Intel vezérigazgatója a jövő számítástechnikáját vázolta fel
- Átadták Az Év Honlapja díjakat
- Online képzési programot indít a NIH
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- Ki lesz az ÉV CIO-ja idén?
- Magyar cég kínálatában a Tecnomatix digitális gyártási termékcsalád
- Rekord az idei Smartmobilon
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.